EMRI/ Nga Fieri në Durrës, ky është drejtori që ka marrë postin e rëndësishëm (FOTO)

14/11/2019 - 18:40

Prej disa ditësh, Kreshnik Ternova është emëruar në postin e Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor Durrës, post që deri në fillim të tetorit është mbajtur nga ish-drejtori Roni Shqopa.

Si për të ndryshuar traditën e drejtorëve të importuar nga kryeqyteti në Durrës, këtë herë drejtori i ri vjen nga Fieri, ku ka mbajtur disa poste të rëndësishme në sektorin e shëndetësisë. DurrësLajm zbardh më poshtë disa nga postet më të rëndësishme që ka mbajtur Ternova ndër vite.

Në gusht të vitit 2015, Kreshnik Ternova është emëruar me urdhër të Ministrit të Shëndetësisë drejtori i Spitalit Rajonal Fier.

Ternova e mori këtë post pasi për afro 2 vite kishte drejtuar Drejtorinë Rajonale të Shëndetit Publik në Fier.

Ndërkohë, para se të merrte postin e rëndësishëm në Durrës, atë të Drejtorit Rajonal të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Ternova ka drejtuar vitet e fundit Drejtorinë Rajonale të Shëndetësisë Fier.

Pasi për disa vite ishte vartës i ministrave të Shëndetësisë, Ilir Beqja dhe Ogerta Manasterliu , Ternova tashmë kalon nën vartësinë e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.

Prezantimi zyrtar i Ternovës para autoriteteve vendore në Durrës është bërë një ditë më parë, gjatë mbledhjes së Komitetit Rajonal të Zhvillimit të Turizmit.

Ternova u prezantua së bashku me drejtorët e tjerë të rinj, që kanë marrë detyrën dy muajt e fundit në Durrës.

Ata janë Drejtori i Përgjithshëm i Drejtorisë Vendore të Policisë Kryekomisar Lorenc Shehu, Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës Pirro Vengu, Drejtori i AKU Durrës, Manush Kullolli  dhe Kreshnik Ternova, Drejtori Rajonal i Shërbimeve të Transportit Rrugor Durrës.

M.B.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t

Mbrëmjen e sotme u luajt derbi mes Partizanit dhe Tiranës, e cila përfundoi me fitoren e bardhëvebluve, me rezultatin 1-2.

Heronjtë e fshehur të pas-fatkeqësisë natyrore, kështu i cilëson Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FNZH) 3 nga inxhinierët, pjesë e ekipit të

Në Universitetin e Mjekësisë nuk do të zhvillohet mësim përgjatë muajit dhjetor.

OSHEE nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se cilat zona do të kenë ndërprerje energjie më 14 dhe 16 dhjetor.

Një ditë pas regjistrimit të dosjes së Lulzim Bashës në gjykatë është hedhur shorti për përcaktimin e gjyqtarit që do ta shqyrtojë.

Marsida Qatja, gruaja që fitoi vëmendjen e publikut pas vrasjes së Dritan Haxhollit që ndodhi në apartamentin e saj, është bërë sërish ak

Ndërtimet e dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit janë duke u shembur dhe një prej tyre ishte edhe një nga konviktet në zonën e Univer

“Bëni durim, sepse grupet e inspektimit do të shkojnë në çdo banesë e pallat, bonusi i qerave do të lëvrohet nga fillimi i janarit!"