EMRI/ Një tjetër emërim nga Tirana në bashkinë e Durrësit, kjo është drejtoresha e re e kabinetit (FOTO)

14/01/2020 - 20:01

Rreth një muaj pas dorëheqjes së drejtoreshës së kabinetit, Keli Kërtusha, një tjetër femër emërohet në këtë post.

DurrësLajm mëson se drejtoresha e re e kabinetit të bashkisë Durrës do të jetë Rovena Rozhani, që ka punuar si zëdhënëse e Ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi.

Me emërimin e Rozhanit në postin e rëndësishëm, vijon saga e emërimeve nga Tirana në qytetin bregdetar. Durrësi, që nga tërmeti i 26 nëntorit, është në situatë emergjente dhe Rozhani pritet të mbulojë edhe komunikimet me mediet.

Paraardhësja e saj në këtë post, Keli Kërtusha, ishte përzgjedhur në krye të kabinetit nga ish-kryebashkiakja Valbona Sako, por pas dorëheqjes së Sakos, edhe Kërtusha nuk qëndroi për shumë kohë, duke pasuar kështu largimet e të gjithë personave që u punësuan apo emëruan në institucionin e qeverisjes vendore gjatë drejtimit 4 mujor të bashkisë nga e para kryebashkiake femër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shtyrë për në muajin shkurt publikimi i një metodologjie të re të Komisionit Evropian, e cila ka për qëllim të ndryshojë mënyrën e

Automjetet e policisë pritet që ti nënshtrohen një ndryshimi për sa i përket pamjes së jashtme.

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar për herë të parë si kryediplomate në vendin tonë.

OSBE-ja ka reaguar pas raportit të fundit të Transparency International për vitin 2019, i cili tregonte se vendi ynë ka humbur 7 pozicion

Gazetari Artan Hoxha dhe kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, pasditen e sotme kanë shkuar në SPAK për të dhënë shpjegime në lidhje me

Gazetari Artan Hoxha, i cili bëri publike videon ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla duket duke pirë kokainë, ka dalë nga prokuroria

Të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme, në orën 17.57. Epiqendra ka qenë në rrethin e Korçës.

Ditën e sotme, mediat raportuan se Ministria e Arsimit ka mbyllur shkollën “Saadi” që ushtronte aktivitet prej disa vitesh në Tiranë.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi një vizitë në Akademinë e Sigurisë, ku bashkëbisedoi me studentë ekselentë të Policisë Krimi

Kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla do të paraqitet sot pranë SPAK, pasi është thirrur për të dëshmuar nga prokurorët të cilët k