Esiela e vogël humbi jetën nga tërmeti, përlot mësuesja me postimin e saj

09/12/2019 - 21:58

Sot, nxënësit e Durrësit ju rikthyen bankave të shkollës, pas një ndërprerjeje thuajse 2 javore, që pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Thuajse të gjithë janë kthyer, por një vogëlushe nuk do mund të kthehet më kurrë.

E vogla Esielë, e cila humbi jetën së bashku me mami Dienën dhe gjyshe Rozetën në rrënojat e pallatit 6 katësh, që u shemb pranë Kryqit të Kuq Durrës.

Mësuesja e vogëlushes, e cila frekuentonte klasën e tretë në shkollën “Nënë Tereza” ka bërë një dedikim mjaft prekës për 8-vjeçaren, jeta e së cilës u ndërpre atë ditë të mallkuar.

“Cfarë tu thoja syve të lotuar të Jusrës që nuk e mbante dot ngashërimin. Nuk duroi dot që ti u bëre engjëll me krahë për të na parë nga lart. Shokët dhe shoqet e patën të vështirë të të mos përmendnin. E zgjuara, e shkathëta, Esiela jonë.

Do të të kujtojmë gjithmonë. Do të mbetesh një vogëlushe e mrekullueshme për të gjithë grupin tonë të klasës së tretë. U prehsh e qetë pranë prindërve të tu!”,- shkruan ndër të tjera mësuesja Eda Katroshi.

Postimi i Katroshit është shoqëruar nga dhjetëra komentuese të prekura nga tragjedia që preku këtë familje, që brenda një dite humbi 3 anëtare të saj.  

Postimi i mësuese Eda Katroshi:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkia e Durrësit ka publikuar emrat e fituesve të konkurseve për plotësimin e vakancave në 10 vende të lira pune, kryesisht si speciali

Deri ne datën 26 nëntor 2019 kur gjatë tërmetit që u mori jetën 51 qytetarëve dhe u shpallën te pabanueshëm qindra objekte, kjo godinë is

Specialisti civil pranë Forcës Detare në Plepa, Shefqet Kërcelli, përmes një postimi në Facebook, ka hedhur dritë mbi historinë 40-vjeçar

Mejte Shera, nëna e dy vëllezërve që vranë Abdulla Budllën, ka treguar para policisë se si një lidhje intime që ajo kishte me 71-vjeçarin

Mjeku Pëllumb Pipero gjatë një interviste televizive në abc neës, bëri të ditur se shifrta e rasteve aktive në vend duhet të jenë 2 apo 3

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, fiton betejën dhe shërohet nga koronavirusi.

Pas reagimit zyrtar të ambasadës amerikane mbi veprimtarinë e SPAK dhe Policisë, ku theksohej se këto institucione nuk mund të shantazhoh

Ambasada amerikane në Tiranë, thotë se SPAK duhet të lejohet të bëjë punën pa kërcënime dhe kanosje, pavarësisht kush është i pandehur.

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja makabre në Pogradec, ku Olsi Çekiçi vrau nënën e tij.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.