“Far West” në Kavajë/ Të plagosurit në urgjencën e Durrësit (VIDEO)

04/07/2019 - 14:24

“Far West” në Kavajë me bilanc tragjik, një vitimë dhe 5 të palgosur, të gjithë të pafajshëm dhe kalimtarë të rastësishëm në vendngjarje ku pati një përplasje me armë mes dy grupeve rivale.

Viktimë ka mbetur Ramazan Haslliu, i cili kishte dalë për të blerë bukën dhe teksa po kthehej për në banesë, është goditur nga plumbat.

Gjithashtu, nga të shtënat janë 5 të plagosur të cilët janë transportuar me urgjencë në spitalin e Durrësit, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Operatori i “DurrësLajm” sjell dhe pamjet e para të mbërritjes së të plagosurve në urgjencë dhe familjarëve të tyre që presin jashtë saj.

Të plagosurit janë Sali Mekja, Rustem Dedaj dhe Arben Ajdini. Ndërsa dy autorët janë dy vëllezër me iniciale M. A dhe D. A. Shtetasi M. A (autori i dyshuar), mbahet në ruajtje nga shërbimet e Policisë në spitalin e Durrësit, pasi është i plagosur. Policia është vënë në ndjekje të autorit tjetër, shtetasit D. A. dhe vijon krehja e zonës për kapjen e tij.

Ende nuk ka informacion për arsyet e këtij konflikti të rëndë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.