Fejesa 6-vjeçare e Jurgen Kurtit dhe planet për të ardhmen, reagimi i të fejuarës kur e pa të vdekur

20/03/2019 - 22:18

Prej afro 6 vitesh, Jurgen Kurti ishte i fejuar me partneren e tij Enxhi Ekonomi, me të cilën kishte thurur edhe planet për martesë.

Ai shfaqej vazhdimisht me të në rrjetet sociale, ku publikonte momentet e bukura që kalonin bashkë. Një vit më parë ai e kishte shprehur edhe publikisht se ishte i fejuar dhe shumë i lumtur me partneren e tij.

Pas ekzekutimit mafioz, familjarët dhe e fejuara e Jurgen Kurtit janë mbledhur në vendin e ngjarjes, ku kanë shpërthyer në lot nga skena e krimit dhe lajmi i vdekjes së tij. Enxhi Ekonomi, e shoqëruar nga familjarët e saj, nxitoi të hënën në mbrëmje të shkonte në shtëpinë e të fejuarit të saj.

Ndërsa u kërkonte policëve që ta lejonin të ngjitej lart në shtëpinë e tij, pasi nëna e Jurgenit ishte keq dhe donte t’i qëndronte pranë. E teksa efektivët që mbronin zonën e rrethuar si skenë krimi nuk e lejonin të kalonte, vajza përsëriste me këmbëngulje kërkesën e saj. Ajo ende nuk e dinte të vërtetën, i kishin thënë se Jurgeni ishte plagosur dhe ndodhej në spital.

Por pak momente pasi mbërriti në vendngjarje, ajo mësoi gjithçka. Ky ishte momenti ku askush nga ne nuk do kishte dashur të gjendej aty. Britmat e së fejuarës së Jurgenit, lutjet e të qarat e saj para policëve që lajmi të mos ishte i vërtetë, shtangën jo vetëm banorët e kalimtarët, por edhe gazetarë e operatorë që ndodheshin duke raportuar nga vendngjarja.

E duke parë një skenë të tillë, nuk është e vështirë për të kuptuar se në çfarë gjendje ndodhej nëna e Jurgenit në shtëpinë e saj, ku kishte shkuar vetëm pak minuta para ngjarjes dhe po priste të birin.

Jurgen Kurti njihej për jetën e tij të luksit, shoqërinë e zgjeruar me njerëz të botës së artit, biznesit, modës e më gjerë. Si një ish-model, ai kishte nisur që në moshë fare të re të shoqërohej me personazhe të njohur të botës së ekranit, madje ishte edhe menaxher i disa prej tyre. Ambicien e tij për t’u pasuruar nuk kishte ngurruar ta shprehte në intervista të ndryshme që kishte dhënë në media. /PANORAMA

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të R

Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur gjithashtu në vitin 2016 pas një kallëzimi të Partisë Demokratike për manipul

Pas postimit në Tëitter të kryeministrit Rama ku shkruante se do ta padiste gazetarin e Bild në gjykatat gjermane, ka reaguar Peter Tiede

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e

Gazeta më e madhe europiane ‘Bild’ ka publikuar përgjime të tjera që e lidhin Qeverinë me vjedhjen masive të votës së shqiptarëve në 2017

Ky është Arben Keshi, një ndër personat kyc në skemën e blerjes së votave në Dibër.

Edhe drejtori i Policisë së Kamzës, Sali Skura është i përfshirë në fushatën zgjedhore për bashkinë e Dibrës, gjatë zgjedhjeve të

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas publikimit ditën e sotme në gazetën gjermane “Bild”, të 16 përgjimeve të reja nga dosja “339

Në katër muajt e parë, numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve nga Shqipëria në BE u rrit me 30 përqind, në 7,138.

Edhe ish-deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu, aktualisht kandidat për bashkinë e Lezhës është pjesë e përgjimeve të publikuara nga gazeta gjer