Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Fillon rehabilitimi i autostradës Tiranë–Durrës, devijime të trafikut gjatë 2 javëve

06/04/2021 - 19:31

Ditën e mërkurë do të nisin punimet për rehabilitimin e një pjese të autostradës Tiranë–Durrës, nga segmenti i Qafë-Kashar deri në Urën e Dajlanit, në të dy drejtimet e rrugës.

Në total i gjithë riparimi i pjesës së asfaltit të autostradës nga Vora deri në afërsi të Durrësit do të zgjasë 2 javë, nga data 7 deri më 21 prill.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se qarkullimi i automjeteve do të bëhet përmes devijimit të trafikut në varësi të vendit ku do të përqendrohen punimet.

Trafiku do të bllokohet pjesërisht, sipas grafikut të punimeve, të cilat fillimisht parashikohet të përqendrohen në aksin nga kryeqyteti në drejtim të Durrësit.

Ditën e parë makinat do të duhet të kalojnë në devijimin Qafë-Kashar për në Rinas dhe në rrugën dytësore, më pas për në rrugën e vjetër Vorë–Maminas, ditën tjetër në Maminas-Sukth dhe Sukth-Shkozet.

E njëjta logjikë do të ndiqet edhe kur të bllokohet qarkullimi në drejtimin Durrës-Tiranë.  Nëse punimet do të ndërpriten për shkak të reshjeve të shiut dhe qarkullimi do të vazhdojë normalisht, Autoriteti Rrugor do të bëjë sërish njoftim.

Rehabilitimi i autostradës Tiranë–Durrës është pjesë e projektit të mirëmbajtjes së rrugëve të financuar nga qeveria dhe Banka Botërore.

DEKLARATË E PËRBASHKËT PËR MEDIAN DHE OPINIONIN PUBLIK Fillojnë punimet për riparimin e shtresave asfaltike në aksin:...

Posted by Autoriteti Rrugor Shqiptar - Faqja Zyrtare on Tuesday, April 6, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të miratojë mesditën e sotme listën e 12-të me emrat e përfituesve të grantit të rindërtimit për banesat

Sipas MeteoAlb, vendi do të mbetet me vranësira të shpeshta këtë të martë, ku do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në pjesën më të

“U traumatizuam sapo morëm vesh lajmin që djali ishte plagosur me armë. Ne jemi familje demokratësh që prej fillimit.

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit edhe 8190 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Lajmi është bërë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë

Aktori i njohur Guljem Radoja, ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore në spital.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 100 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 5 per

Imami i xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë, Ahmed Kalaja ka reaguar pas sulmit në xhami, ku mbetën të plagosur pesë persona.

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do të ven

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka folur sot për situatën epidemiologjike në vend, ku u shpreh se incidenca është me tendencë në zbritje.