Firma që do i punësonte i la në mes të rrugës, 30 shqiptarë të bllokuar në Poloni, e kalojnë natën në stacionin e trenit

29/03/2020 - 10:27

Të shumë janë shqiptarët që për shkak të mbylljes së kufijve, kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të botës. Kështu, të paktën 30 shqiptarë, kryesisht nga qyteti i Vlorës kanë "ngecur" në Poloni shkruan BalkanWeb.

Ndonëse një firmë i kishte premtuar për punë, i ka lënë shqiptarët në mes të rrugës. Mësohet se shqiptarët kanë dy ditë që flenë në stacionin e trenit, ndërsa apelojnë për kthim në Shqipëri.

Kujtojmë se duke nisur nga nesër qeveria shqiptare do të vendos avionë falas në disa vende të botës, për të kthyer shqiptarët që kanë mbetur të bllokuar, ndërsa ka vënë në dispozicion dhe disa numra telefoni të konsullatave tona në këto shtete.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me lehtësimin e masave kufizuese për lëvizjen e lirë të mjeteve dhe këmbësorëve janë rikthyer edhe rreziqet që u kanosen përdoruesve të r

Ditën e parë të javës së ardhshme, që përkon edhe me nisjen e muajit qershor, thuajse të gjitha bizneset do të jenë të hapura, madje edhe

Në një dalje për mediat, Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik ka sqaruar në lidhje me ndërrimin e jetës së një 82-vjeçare në sp

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive.

Në qytetin e Durrësit janë disa pallate që janë shembur dhe të tjerë që presin të shemben, pasi rezultojnë me dëmtime të rënda, të shkakt

Nis numërimi mbrapsht për reformën zgjedhore në Shqipëri, pasi sot është afati i fundit për të cilin palët janë angazhuar ta përmbyllin a

Sipas parashikimit të meteorologëve, vranësirat e shpeshta do mbeten prezente në territorin shqiptar sot, duke sjellë reshje afat shkurtr

Aktori i njohur Naum Shundi i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa, deklaroi se është ndjerë shumë keq pë

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në lidhje me shembjen e godinës së vjetër, ka reaguar Prokuroria e Posaçme ku

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë.