FNSH dhe RENEA kontrolle të befasishme pas vrasjes së të riut, shoqërohen disa persona

31/07/2020 - 21:39

FNSH dhe RENEA kanë zhvilluar kontrolle të befasishme në Elbasan, Peqin dhe Cërrik mbrëmjen e sotme.

Mësohet se për pasojë janë shoqëruar disa persona, si të dyshimtë, të cilët kanë kundërshtuar edhe kontrollet e policisë.

Kontrollet vijnë pas vrasjeve të bujshme të ndodhura në Elbasan pak ditë më parë, ku u ekzekutuan Emiljano Ramazani  dhe disa ditë më pas edhe shoku i tij, Regis Runaj dhe Florian Lamçja, që u vra në orët e para të mëngjesit te djeshëm.

Emiljano Ramazani u ekzekutua rreth dhjetë ditë më parë, teksa kishte dalë nga ambientet e një palestre dhe po shkonte në shtëpi. Autorët dyshohet se kanë ndjekur çdo lëvizje të tij, ndërsa Emiljano Ramazani u ekzekutua me pesë plumba në makinë.

Për vrasjen e 39-vjeçarit, tri ditë më parë Policia njoftoi arrestimin e dy personave, në servisin e të cilëve është gjetur arma me të cilën u ekzekutua “Rramani”. Albert dhe Seit Mananhasa dolën dje para Gjykatës së Elbasanit, ku u mësuan me masën e tyre të sigurisë “Arrest me burg”.

Ndërkohë tre ditë më parë u gjet i pajetë në lagjen “Emin Matraxhiu” 22-vjeçari Regis Runaj. Ai u masakrua me thikë, ndërsa dyshimet e para të policisë hidhen tek e vetmja pistë, tek ajo e vrasjes në mënyrë mafioze të Emiljano Ramazanit.

30-vjeçari Florian Lamçja u godit me shishe qelqi dhe sende të forta nga dy shokët e tij të tavolinës, një ditë më parë, ndërsa humbi jetën në spital, ku u dërgua nga dy miqtë e tij, të cilët e dhunuan më parë deri në vdekje.

Për këtë ngjarje janë arrestuar Adriano Hajdari dhe Sokol Sanxhaktari, dhëndri i ish-kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdinit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkia e Durrësit ka publikuar emrat e fituesve të konkurseve për plotësimin e vakancave në 10 vende të lira pune, kryesisht si speciali

Deri ne datën 26 nëntor 2019 kur gjatë tërmetit që u mori jetën 51 qytetarëve dhe u shpallën te pabanueshëm qindra objekte, kjo godinë is

Specialisti civil pranë Forcës Detare në Plepa, Shefqet Kërcelli, përmes një postimi në Facebook, ka hedhur dritë mbi historinë 40-vjeçar

Mejte Shera, nëna e dy vëllezërve që vranë Abdulla Budllën, ka treguar para policisë se si një lidhje intime që ajo kishte me 71-vjeçarin

Mjeku Pëllumb Pipero gjatë një interviste televizive në abc neës, bëri të ditur se shifrta e rasteve aktive në vend duhet të jenë 2 apo 3

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, fiton betejën dhe shërohet nga koronavirusi.

Pas reagimit zyrtar të ambasadës amerikane mbi veprimtarinë e SPAK dhe Policisë, ku theksohej se këto institucione nuk mund të shantazhoh

Ambasada amerikane në Tiranë, thotë se SPAK duhet të lejohet të bëjë punën pa kërcënime dhe kanosje, pavarësisht kush është i pandehur.

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja makabre në Pogradec, ku Olsi Çekiçi vrau nënën e tij.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.