Forcat policore rrethim Teatrit; artistë dhe aktivistë “ngujohen” në godinë përgjatë natës

21/10/2019 - 09:43

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit bëri thirrje mbrëmjen e së dielës në rrjete sociale, për mobilizim gjatë ditës së sotme, ku nisur nga informacionet e marra, forca të shumta policore do të rrethonin Teatrin Kombëtar.

Aleanca së bashku me mbështetësit e saj e kaluan natën brenda perimetrit të Teatrit Kombëtar, një “rezistencë” kjo që vazhdon edhe aktualisht, në një kohë kur në godinë gjenden efektivë të shumtë.

Gjatë paradites së sotme, kryeministri Rama do të marrë pjesë ne ceremoninë e diplomimit të oficerëve të rinj të policisë, e cila do të zhvillohet te Ministria e Brendshme, para sheshit të Teatrit.

Artistët e shohin të pakuptimtë prezencën e forcave policore dhe zhvillimin e ceremonisë pikërisht në godinën në fjalë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo është dhoma ku 30-vjeçarja Anisa Josifi ka qëndruar për 15 muaj e vdekur.

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo shprehet se koronavirusi është sëmundja më e tmerrshme që është përballur gjatë punës së saj.

Nuk kishte asnjë dyshim se materiali gjysëm historik dhe gjysëm gazetaresk i hulumtuesit Auron Tare, do të merrte formën e skandalit pors

Mjeku urolog, Artan Koni, ka reaguar ashpër për situatën e rënduar nga koronavirusi në vend, ku prej javësh kemi rritje të ndjeshme të nu

Ish-deputetja e Durrësit, Esmeralda Shkjau, i ka dedikuar një postim prekës në rrjete sociale mjekut Hysni Shkjau, i cili humbi sot betej

Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana, ka zhvilluar sot një mbledhje me task-forcën antiCOVID dhe Shtabin e Emergjencave.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se janë dyfishuar grupet e inspektimit në zonat bregdeta

Pavarësisht muajve të vështirë të pandemisë, puna në spitalin e Durrësit nuk është ndalur për asnjë moment.

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep një tjetër mesazh të fortë për koronavirusin, teksa shkruan në Facebook se ky virus nuk ë

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe Qendrës për Bashkëpunim Ndërfetar ka reaguar lidhur me tragjedinë në Kombinat që çoi në ve