FOTO/ Kush e zëvëndësoi Saimir Tahirin në homazhet e 21 janarit

21/01/2018 - 13:54

Saimir Tahiri ka qenë një prej organizatorëve kryesorë të protestës së 21 janarit. Atëherë pati si detyrë menaxhimin e protestuesve në anë të piramidës, ku ra në sy me një megafon në dorë, mes makinave në flakë.

7 vjet më pas, për Saimir Tahirin nuk ka më vend në homazhet e të vrarëve në bulevard. Si në gëzime, edhe në hidhërime socialistët e kanë përjashtuar nga radhët e veta, sepse akuzohet për trafik ndërkombëtar droge dhe shpërdorim detyre.

Vendin e Saimir Tahirit në homazhe e zuri Blerina Gjylameti, aktualisht kryetare e degës së PS-së së Tiranës.

7 vite më parë Gjylameti ka qenë pedagoge në Fakultetin e Ekonomisë. Sipas jetëshkrimit, të publikuar në faqen zyrtare PS.al shkruhet se “Blerina Gjylameti ka hyrë në politike në vitin 2012 ku është zgjedhur Kryetare e Forumit të Gruas Socialiste në Tiranë”. /Lapsi.al

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar Emiljano Shullazin me 14 vite burg për akuzat e gjobëvënies dhe krijim grupi të strukturuar kriminal

Shqipëria pranoi ftesën dhe mori pjesë në Operacionin e koduar “30 Ditë në Det” kundër krimit të ndotjes detare.

Viktimat e atentatit në Durrës para se të vriteshin darkuan me disa shokë në një lokal në periferi të Tiranës.

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Mal të Zi ditën e sotme, duke shkaktuar panik te banorët.

Emrin e “Azem Hajdarit” në Durrës e mban një shesh qendror por edhe një rrugë në qytetin bregdetar.

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se bashkia nuk do të tërhiqet nga projekti për Unazën e Re pavarësisht protestës së ban

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon seancën dëgjimore për Alma Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit të Vlorës.

Banorët e ‘Unazës së re” që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës për të dytën ditë me radhë kanë bllokuar rrugën përpara bashkisë, k

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellë

Dy ditë pas arrestimit nga Policia e Tiranës me qëllim ekstradimin në Itali për të vuajtur dënimin për trafik droge, Universiteti i Tiran