FOTO/ Ky është 42-vjeçari që u vra pasi ngacmoi gruan në lokal

12/12/2017 - 12:28

Almir Llupo ose ndryshe edhe njihet me emrin Eduart Stamolliu, është burri i cili ndërroi jetë rreth mesnatës pasi u ekzekutua me çifte në mes të lokalit nga pronari i tij në fshatin Goriçaj.

Ai kishte ngacmuar bashkëshorten e pronarit të lokalit në sy të personave të tjerë që kanë qenë të pranishëm dhe kanë parë gjithë skenën. Më pas, pronari i lokalit u ngjit në katin e dytë të ndërtesës ku kishte banesën, dhe mori armën duke qëlluar 42-vjeçarin Llupo.

Autori i ngjarjes, Petrit Toromëni 42 vjeç nuk u largua nga vendngjarja. Ai u arrestua nga uniformat blu dhe në komisariat ka pranuar krimin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

34 persona janë nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si të dyshuar se financojnë terrorizmin.

6.9 milion turistë kanë hyrë këtë sezon veror në Shqipëri ose 19 %  më shumë se në vitin paraardhës.

Zv/ministri i Arsimit Ervin Demo, ka reaguar pas akuzave për plagjiaturë nga pedagogu dhe shkencëtari Taulant Muka.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në

Policia Bashkiake e Durrësit, duke i dhënë zgjidhje të njëpasnjëshme problemeve të ndryshme që kanë qytetarët, këtë të premte është ndalu

"Hakmarrje 24 orëshe", e quan Shpresa Lushaj arrestimin e të birit, Stresi dy ditë më parë në një hotel në zonën e Linzës në Tiranë.

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta, por vranësira më të shpeshta paraqiten në zonat malore, kryesis

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi dje, rritje pagash për arsimtarët, infermierët dhe ushtarakët pas 1 prillit 2019.