Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

FOTOLAJM/ Durrës, Pallati i Sportit "Ramazan Njala" bëhet gati për fushatën e vaksinimit

01/03/2021 - 17:51

Pallati i sportit “Ramazan Njala” bëhet gati për nisjen e fushatës së vaksinimit.

Ashtu siç njoftuam edhe më parë, ambienti i brendshëm po përshtatet për të nisur sa më shpejt vaksinimin edhe në qytetin e Durrësit.

Ashtu si në Tiranë, edhe në Durrës është përzgjedhur një ambient sportiv, ku do të kryhet vaksinimi i stafeve mjekësore dhe të moshuarve.

Fotografi Denis Simaku sjell foto nga brenda ambienteve të pallatit të sportit, ku duken qartë posterat e fushatës “Shqipëria buzëqesh”.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama, bashkë me biznesmenin Mohamed Alabbar janë duke prezantuar projektin për portin e ri turistik të qyte