FOTOLAJM/ Kryebashkiaku i Durrësit, pjesë e delegacionit të Ramës në Katar

17/04/2019 - 20:42

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka shoqëruar kryeministrin Edi Rama gjatë vizitës 3 ditore në Katar. Në fotot zyrtare të takimeve të delegacionit shqiptar me autoritetet e vendit arab shfaqet edhe kreu i bashkisë së Durrësit.

Nuk dihet nëse Dako ka paraqitur pranë autoriteteve të Katarit ndonjë projekt konkret për zhvillimin e Durrësit. Kjo pritet të zbardhet shumë shpejt, pasi ditën e enjte Dako pritet të rikthehet në krye të detyrës në bashki.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Që nga fillimi i këtij viti, numri i jahteve që kanë vizituar Durrësin ka arritur në 378, thuajse i njejti numër me atë të jahteve që mbë

Pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentet, të cilat pretendon se provojnë arrestimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Ba

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti.

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime, por herë pas herë do të ketë dhe kalime vranësirash kryesisht në zonat mal

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet