FOTOLAJM/ Momenti kur dy Valbonat e Durrësit shtrëngojnë duart me njëra-tjetrën

05/06/2019 - 11:46

Valbona Sako dhe Valbona Sakollari, dy kandidatet në garë për bashkinë e Durrësit, janë takuar me njëra-tjetrën dhe kanë shtrënguar duart.

Takimi mes dy grave që garojnë për t'u bërë kryebashkiakja e parë e qytetit bregdetar ka ndodhur ditën e Fiter Bajramit, në ambientet e xhamisë.

Ndërsa Sakollari dhe stafi i saj po dilnin nga takimi në Myftininë e Durrësit janë shkëmbyer me Sakon dhe deputetët e qarkut të Durrësit që e shoqëronin kandidaten e PS-së. 

Nuk kishte si të mungonte shtrëngimi i duarve dhe urimi reciprok për garën në të cilën janë përfshirë.

Eshtë hera e parë që dy kandidate femra garojnë për bashkinë e Durrësit në zgjedhjet që pritet të mbahen në 30 qershor. Vlen të theksohet se si asnjëherë më parë, opozita nuk merr pjesë në zgjedhje. Në 7 protesta kombëtare dhe një tjetër të lajmëruar për t'u mbajtur në 8 qershor, opozita e bashkuar ka kërkuar largimin e kryeministrit Rama dhe mos mbajtjen e zgjedhjeve lokale.

Në tubimet politike në rrethe, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka lakuar kandidaten e Durrësit, Valbona Sako si të përfshirë në fenomenin e shitblerjes së votës. Ndërkohë, kryetari i degës lokale, Ferdinand Xhaferaj, deklaroi për DurrësLajm se Sako është e përfshirë në dosjen 339/1, "si e lëshuar nga Dako për të shantazhuar biznesin për llogari të votave".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kalatën 6 (terminalin e kontejnerëve) të portit të Durrësit është ankoruar ditën e sotme anija tregtare “Spirit of Tokyo”, e cila do t

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përput

Punonjësit e Kadastrës së Durrësit monitorohen në çdo moment nga kamerat e institucionit, jo vetëm me video, por edhe audio.

Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim

Gjykata e Tiranës dëgjoi sot dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe lice

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës po planifikon një aksion tjetër për lirimin e hapësirave publike në qytet.

Kontroll i rreptë në dogana, pika prodhimi dhe shitje nëpërmjet gjurmueshmërisë së kripës deri në mbërritjen te konsumatori. 

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë kandidatët e interesuar për rinovimin e licencës për transportin e udhëtarëve me linjat e rregullta