FOTOLAJM/ Momenti kur dy Valbonat e Durrësit shtrëngojnë duart me njëra-tjetrën

05/06/2019 - 11:46

Valbona Sako dhe Valbona Sakollari, dy kandidatet në garë për bashkinë e Durrësit, janë takuar me njëra-tjetrën dhe kanë shtrënguar duart.

Takimi mes dy grave që garojnë për t'u bërë kryebashkiakja e parë e qytetit bregdetar ka ndodhur ditën e Fiter Bajramit, në ambientet e xhamisë.

Ndërsa Sakollari dhe stafi i saj po dilnin nga takimi në Myftininë e Durrësit janë shkëmbyer me Sakon dhe deputetët e qarkut të Durrësit që e shoqëronin kandidaten e PS-së. 

Nuk kishte si të mungonte shtrëngimi i duarve dhe urimi reciprok për garën në të cilën janë përfshirë.

Eshtë hera e parë që dy kandidate femra garojnë për bashkinë e Durrësit në zgjedhjet që pritet të mbahen në 30 qershor. Vlen të theksohet se si asnjëherë më parë, opozita nuk merr pjesë në zgjedhje. Në 7 protesta kombëtare dhe një tjetër të lajmëruar për t'u mbajtur në 8 qershor, opozita e bashkuar ka kërkuar largimin e kryeministrit Rama dhe mos mbajtjen e zgjedhjeve lokale.

Në tubimet politike në rrethe, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka lakuar kandidaten e Durrësit, Valbona Sako si të përfshirë në fenomenin e shitblerjes së votës. Ndërkohë, kryetari i degës lokale, Ferdinand Xhaferaj, deklaroi për DurrësLajm se Sako është e përfshirë në dosjen 339/1, "si e lëshuar nga Dako për të shantazhuar biznesin për llogari të votave".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në burgun 313 ku një 43-vjeçar nga Kukësi i arre

Historia dramatike e një punëtori të ri shqiptar që punonte në të zezë dhe tashmë ka mbetur në karrige me rrota pasi fluturoi nga pesë me

Kryeministri Rama ka qenë në Durrës pasditen e sotme, për të inspektuar një pallat të dëmtuar nga tërmeti.

Banorët e një kompleksi pallatesh me 264 apartamente banimi, te ish-URT në Durrës, i janë drejtuar kryeministrit Edi Rama me shpresën se

Kompania britanike e taksive, ku punonte shqiptari Klement Çupi, i cili humbi jetën në tërmetin e frikshëm të 26 nëntorit 2019, ka vendos

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzu

Pas kapjes së mbetjeve të rrezikshme në një traget në Vlorë, ka reaguar ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi.

Zbardhet dëshmia e 21-vjeçares, e cila një ditë më parë u arrestua nga Policia e Durrësit pasi u kap me 13.5 gr. kokainë.

Bashkia e Durrësit ka reaguar lidhur me protestën e banorëve të një pallati në lagjen nr.5 të qytetit bregdetar.

Banorët e pallatit të ndërtuar nga "Ndregjoni" nuk i ka bindur as shpjegimi i kompanisë dhe as ai i bashkisë, ndaj kanë dale sërish në pr