Fundjava nuk premton, por fundi i muajit sjell temperatura ekstreme

Postuar: 08/06/2018 - 16:22

E premtja ka shënuar ditën më të nxehte të qershorit, ku termometri ka regjistruar 37 gradë në mesditë. Fundjava sjell rënie të temperaturave dhe rreshje shiu, por sinoptikanët parashikojnë rikthim të të nxehtit në ditët e fundit të muajit.

Java e parë e qershorit ka shënuar ditë të nxehta me temperatura përvëluese. Mesditën e të premtes u regjistruan 37 gradë. Për sinoptikanët kjo nuk është një situtatë normale, por veçse një episod i të nxehtit që pritet të përsëritet sërish në fund të muajit.

Parashikimet flasin për rreshje shiu, që do të përfshijnë vendin gjatë javës që vjen. Ashtu si edhe muaji maj, qershori pritet të jetë një muaj më i nxehtë se normalja. /Tv Klan

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shekull pasi 2700 pasagjerë të anijes Austro-Hungareze "Linz" u mbytën në brigjet e Durrësit gjatë Luftës së dytë Botërore, janë përk

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektoi sot fillimin e punës për eleminimin e rrëshqitjes së ndodhur në segmentin q

Mbi 1 mijë ushtarakë shqiptarë dhe britanikë zbresin paraditen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në kuadër të stërvitjes më të madhe të vi

Ish-gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza është thirrur në prokurori për tu marrë në pyetje.

Qefsere Kolecin e gjetëm para gjykatës së rrethit gjyqësor në Durrës në muajin mars.

Moti dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dendura në orët e para të ditës në veri e verilindje, ku priten shira të p

Të hënën dhe të martën, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi OSHEE-ja.

   Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve është duke “shpejtuar” që para sezonit të shirave të mbyllë një prej investimeve më të rëndësishm

   Qefsere Koleci, 55-vjeçarja nga Manza e Durrësit, e cila u dhunua nga kunati dhe dy djemtë e tij për çështje pronësie i ka bërë thirrj

   15 besimtarë katolikë janë pagëzuar në ujërat e detit Adriatik gjatë ditës së sotme.