Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Fundjava vjen me borë dhe ulje temperaturash

02/03/2021 - 19:09

Temperaturat e larta duket se në fundjave do ia lënë vendin freskisë. Tashmë marsi, që shënon stinën e pranverës ka hyrë, por pritet që fundjava e parë e tij të shoqërohet me reshje bore.

Sinoptikania Adiola Bani thekson se fundjava do të shoqërohet me mot të kthjellët dhe shira, ndërsa termometri do të zbresë deri në 4 gradë më poshtë.

“Këtë të martë mëngjesi ka qenë i freskët. Mes java e mërkura  dhe e enjtja do të sjellin një rritje temperaturash duke bërë që në vlerat maksimale të ngjiten deri në 18-19 gradë celsius. Ndërkohë e premtja dhe fundjava  do të sjellin freskim të motit si pasojë e ardhjes së një sistemi vranësirash që do të sjellin reshje shiu në territorin shqiptar kryesisht të shtunën në darkë dhe në dielën do të kemi dhe reshje bore në zonat veriore dhe verilindore të territorit. Do të jetë një periudhë e shkurtër, pasi sërish do të kemi rritje temperaturash dhe mot me diellë”, ka thënë ajo. /abcnews

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama, bashkë me biznesmenin Mohamed Alabbar janë duke prezantuar projektin për portin e ri turistik të qyte