"Furtunë" në burgje, ndryshohen drejtorët, ja kush vjen në Durrës

17/10/2019 - 14:10

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Mësohet se janë ndryshuar 70% e drejtuesve të burgjeve në vend.

EMRAT e drejtorëve të rinj të burgjeve:

 • Lezhë – Bukurosh Malluta
 • Durrës – Agron Hysi
 • Elbasan – Ermal Kurti
 • 313 Jordan Misja – Eduard Strugaj
 • Fushë Krujë – Qazim Hoxha
 • 302 Mine Peza – Aurel Jazxhi
 • Vaqarr – Fatbardha Hoxhalli
 • Lushnjë – Zoi Rrushi
 • Shkodër – Dede Zhivani
 • Tepelenë – Nasip Hoxha
 • Vlorë – Egon Velaj
 • Sarandë – Redi Rama
 • Krujë – Petrit Myslymi

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situatë dramatike me mbeturinat urbane në zonën e ish-Kënetës, më saktësisht në rrugën “Gjelbërimi”.

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme me mjete të komunikimit elektronik ku janë miratuar dy vendime

Prezenca e OSBE-së rrëzon projektin e opozitës parlamentare për ndryshim të Kushtetutës, ku kërkohet rishikimi i sistemin zgjedhor në ven

Gjatë muajve të pandemisë Covid-19, porti i Durrësit nuk e ka ndalur punën për asnjë moment, por efektet e krizës janë ndjerë, në sektorë

Temperaturat e larta dhe era e fortë në zonën e plazhit duket se kanë favorizuar një vatër zjarri pranë rrethrrotullimit tek Ura e Dajlan

Pas lajmit të dhënë nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, se do të rritet numri i testeve të koronavirusit në vend ka reaguar

Këshilli Bashkiak Durrës do të miratojë pasditen e sotme një listë me 7 pallate 5-katëshe në rajonet nr.4 dhe nr.5, për të cilat Institut

Meteorologia Adiola Bami nga Meteoalb, duke folur në lidhje me parashikimin e motit për këtë javë si dhe për muajin korrik, tha se duke n

Policia e Shtetit ofron shpërblim 10 mijë euro për këdo që jep informacion për vendndodhjen e Talo Çelës, i shumëkërkuar nga autoritetet

"DurrësLajm" po publikon listën e dytë me 1200 qytetarë me dëmtime DS1, DS2 dhe DS3 në banesën e tyre që do të përfitojn