Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Fushata "Shqipëria buzëqesh", sa persona janë vaksinuar deri më tani në Durrës

06/03/2021 - 11:57

Prej datës dy të këtij muaji, në qytetin e Durrësit ka vijuar procesi i vaksinimit antiCovid.

Mësohet se prej ditës së martë, kur mori start fushata "Shqipëria buzëqesh" e deri më sot, në qytetin bregdetar janë vaksinuar mbi 300 individë.

Personat që kanë marrë vaksinën kundër Covid-19 janë kryesisht staf mjekësor dhe qytetarë të moshës së tretë. Burimet zyrtare thonë se procesi vijon qetësisht dhe pa asnjë problematikë prej 5 ditësh.

Fushata e vaksinimit "Shqipëria buzëqesh" zhvillohet në ambientet e brendshme të pallatit të sportit "Ramazan Njala", ku janë ngritur 10 poste vaksinimi.

Sa i përket përzgjedhjes së moshës së tretë të qytetit bregdetar, ministrja Ogerta Manastirliu tha më herët se është bërë nga mjeku i familjes, i cili është ai që e përcakton mbi bazën e ditëlindjes.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një komunikim me median ka bërë të ditur vendimet e reja nga Komite

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndejkur nga afër mëngjesin e sotëm vaksinimin masiv në sheshin "Skë

Sipas MeteoAlb vendi sot do të vijojë të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin kthjellime në pje

Qendra për Zhvillimin e Shoqërisë Civile Durrës (CSDC) pjesë e Rrjetit POP (Përballja e Ofertave Politike), në kuadër të Zgjedhjeve Parla

Mjeku psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili, ka ndërruar jetë sot nga COVID-19 në moshën 72-vjeçare.

Sekuestrohen rreth 143 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë dhe arrestohen në flagrancë 2 administratorët e kompanisë pritëse të n

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 360 raste të rej

Krimi horror që tronditi opinionin publik paraditen e sotme, ku një grua në Kavajë u gjet e djegur në makinë, ndërsa bashkëshorti i saj i

Administratori i "Masabi Fruits", Erjon Peti ka folur ekskluzivisht për konteinerin me 200 kg kokainë që është kapur në portin e Durrësit

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar sërish sot në një deklaratë për media pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, q