Gaz lotsjellës dhe arrestime të banorëve protestues, fadromat nisin punën tek Astiri

12/11/2019 - 07:37

Dita e sotme ka nisur me përplasje në zonën e Astirit mes banorëve dhe policisë.

Forca të shumta policie po qëndrojnë tek ish-rrethrrotullimi i Shqiponjës, ndërsa banorët kanë marrë masa dhe kanë bllokuar rrugën në dy akset e saj. Edhe fadroma të shumta kanë ardhur në Astrir duke filluar punën.

Thuhet se banorët kanë qenë të informuar për këtë askion të IKMT-së për prishjen e banesave.

Disa qytetarë të cilët po pengonin zhvillimin e punimeve janë shoqëruar.

Është hedhur edhe gaz lotsjellës për të larguar banorët që po pengojnë punimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një automjet luksoz tip “Lamborghini” është kapur nga radarët e policisë ndërsa udhëtonte në bypass-in mes Fierit dhe Vlorës me shpejtësi

Mjeku pneumolog Arjan Mezini tha se rritja e rasteve me COVID në Shqipëri është më e madhe nga sa ai kishte parashikuar se do të ndodhte

E dëmtuar rëndë që nga tërmeti i 26 nëntorit, godina e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor, ish-drejtoria e Shëndetit Publik në Durrë

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur sekuestrimin e pasurisë së 5 shqiptarëve që po hetohen në Ho

Shoqata e Transportit publik nis punën të hënën, pas kërcënimeve që kryebashkiaku Erion Veliaj u bëri atyre se "nëse nuk nisin punën do i

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se Task- Forca anti-COVID do të vijojë intensifikimin e k

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar me koronavirus.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Stadiumi", i zhvilluar në kushte të larta sigurie nga forcat operacionale të DVP Durrës, në bash

48 orë nga marrja e tamponëve të punonjësve të ISHSH Durrës dhe AKU Durrës, ende nuk kanë ardhur përgjigjet.

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë në Shqip