Gazetari i njohur vjen në Tiranë për të ndjekur protestën: Sheshi është mbushur plot!

25/05/2019 - 20:34

Jo vetëm shqiptarët kanë zbritur në shesh kundër Edi Ramës. Me thirrjen ‘Rama Ik’, shqiptarët të ardhur nga anë e kënd kërkojnë largimin e tij.

Por në shesh duket se ka edhe qytetarë e gazetarë të huaj. Njëri prej tyre është edhe Tim Judah, gazetar i njohur dhe artikullshkrues në mediat më të njohura në botë.

Ai shkruan në Twitter se ndodhet në Tiranë për të ndjekur dhe mbuluar si gazetar protestën e sotme të shqiptarëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën e Idajet Beqirit, kreut të Partisë Uniteti Kombëtar i cili kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ, i

Franca do të goditet nga një valë e nxehtë gjatë kësaj jave, me temperatura që parashikohen të shkojnë mbi 40 gradë Celsius.

Drejtori i Hekurudhave në Durrës, Ani Dyrmishi është thirrur Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen “339”, një pjesë e përgjimeve të s

Drejtori i burgut të Reçit, Gëzim Selimi është dorëhequr nga posti ditën e sotme.

Mbytet një pushues i moshës rreth 60 vjeç pranë Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës.

Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë ka reaguar ashpër lidhur me takimet e fundit elektorale të socialistëve, të zhvilluara brenda amb

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore.

Policia ka gjetur mëngjesin e sotëm në Currila trupin e pajetë të 31-vjeçarit Doland Molla.

Policia e Durrësit njofton lidhur me zhdukjen e 31-vjeçarit pasditen e kësaj të diele se dyshohet të jetë mbytur, ndërsa trupi i tij nuk