Gazetari ironizon vjedhjen e familjes së Gjiknurit: “Puna më e paguar sot, pensionist kur je prind ministri”

Postuar: 12/10/2017 - 12:39

Vjedhja e apartamentit të nënës së ministrit Damian Gjiknuri, ka vënë në dilemë edhe gazetarët.

Në fakt, ka qenë pikërisht deklarimi i policisë se zonjës Liri, autorët i vodhën 3 milionë lekë ( të vjetra), të cilat ajo tha se i kishte mbledhur nga pensioni i tre muajve që është ironizuar nga gazetarët.

Basir Çollaku shkruan se puna më e paguar sot është...pensionist, kur je prindi i një ministri!

“Puna me e paguar sot..pensionist kur je prind ministri, deputeti, zyrtari të lartë...të dalin të ardhurat qindra milionë lekë e euro..kjo është rritje galopante pensionesh..ndaj s’duan punë njerëzit..më mirë në pension..”, ironizon Çollaku.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton gjithë abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.