Gazetarja: Dy grupe kriminale në Manzë dhe Shijak janë në përplasje njëri me tjetrin

28/02/2018 - 22:50

   Gazetarja Klodiana Lala deklaroi sot në emisionin “Opinion” se dy grupe kriminale që veprojnë në territorin e Durrësit janë të përplasje njëri me tjetrin.

Sipas saj, një grup kriminal që operon në zonën e Manzës është në përplasje me një grup nga Shijaku.

"Një vit më parë, në afërsi të stadiumit “Dinamo” është tentuar të vritet kreu i grupit të Manzës. Ky grup ishte garanti që në portin e Durrësit nuk do t’i ndodhte asgjë sasisë së drogës që do të mbërrinte në port”,- tha Lala.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rtv Ora dhe Antonio Notto publikuan këtë të martë sondazhin e parë kombëtar, sipas të cilit PS, LSI dhe PDIU kanë një rënie nga zgjedhjet

Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë shqiptare dhe korporatës farmaceutike “Pfizer” e miratuar një ditë më parë në Kuvend.

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit që të hetojë nj

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19 në vendin tonë, nga të cilët 1 qytet

Ambasada shqiptare në Greqi ka njoftuat shtyrjen e aftit kohor për tërheqjen e dokumenteve biometrike, pasaportat dhe kartat e identiteti

U konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse, ndëshkohen më masë administrative 473 qytetarë.

Prefektura e qarkut të Durrësit njofton se duke iu referuara informacioneve paraprake nga IGJEUM, SHMU, MeteoAlb si dhe ERCC se në datat

Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale një qira për stadumin Air Albania, që aktual

IGJEUM dhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikojnë reshje intensive shiu prej datës 22 deri më 26 janar në të gjithë territorin e ve