Gëzojuni diellit këto ditë, ja kur rikthehen shirat

20/04/2019 - 16:51

Moti i keq me shi dhe temperatura e ulëta na ka thënë “mirupafshim”, të paktën për këtë javë. Nëse keni bërë plane për fundjavën, atëherë ka një lajm për mirë për ju.

Moti paraqitet kryesisht i kthjellët, përjashtuar zonat malore ku gjatë mesditës do të ketë zhvillim të vranësirave. Sa i përket javës do të nisë me diell, vetëm gjatë mesditës priten reshje shiu. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rritje dhe do të arrijnë mbi 26 gradë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioni i Ligjeve po zhvillon sot një seancë dëgjimore me kryeprokuroren Arta Marku në Kryesinë e Kuvendit, drejtuar nga deputeti Ulsi

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor njofton se nga data 1 – 26 maj, kanë vendosur 131 gjoba, 6 subjekte janë mbyllur dhe 243 masa kanë qen

Shqipëria do të vazhdojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por vranësira më të dukshme do të ketë në zonat veriore si dhe në zon

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme, votoi me 3 vota pro dhe 2 kundër për pranimin e kërkesës ankimore të subje

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se po monitoron me rigorozitet cilësinë dhe efektivitetin e kontrolleve në Pikat e Kalimit Kufitar

Disa zona të Tiranës do të mbesin sot pa energji elektrike për disa orë, kjo për shkak të punimeve që po bëhen në rrjet.

Në Tiranë protesta e 6-të kombëtare kundër qeverisë të shtunën ( 25.05) u mbyll paqësisht, pa dhunë e sulme ndaj institucioneve si dy jav

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.