Gjykata e Shkodrës liron nga qelia Behar Bajrin

29/06/2020 - 18:01

Gjykata e Shkodrës ka liruar nga burgu Behar Bajrin, i cili u arrestua si pjesë e grupit të strukturuar kriminal “Bajri”. Mësohet se ndaj Behar Bajrit, Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje”. Behar Bajri ka rënë fillimisht në prangat e policisë në Holandë, në korrik të vitit të kaluar.

Ai më pas u ekstradua drejt Shqipërisë duke përfunduar pas hekurave për veprat penále “Vrasja me dashje në bashkëpunim”, “Trafikimi i armëve dhe municionit”, “Organizimi i llotárive të palejuara”, “Shtrëngimi me anë të kánosjes ose dhùnës për dhënie e pasurisë”, kryer në bashkëpunim, në kuadër të grupit kríminal, “Kryerja e veprave penále nga organizata kríminale dhe grup i strukturuar kríminal”.

Pjesëtarët e fisit Bajri u arrestuan gjatë një aksioni të policisë të koduar “Oaz” në shtator të vitit 2018 duke u akuzuar si grup i strukturuar kriminal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 27 prill 2020, te rruga e tregut të makinave në Durrës, mbetën të vrarë në një atentat dy vëllezërit Besmir dhe Viktor Haxhia.

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se, rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19 gjatë muaj korrik vjen si rezultat i h

Komuniteti i Myslimanëve i Shqipërisë ka marrë disa masa parandaluese dhe vendime kufizuese në lidhje me jetën fetare duke parë gjendjen

Prej ditës së sotme kanë nisur aplikimet për shkollën e policisë për "Patrullë të përgjithshme".

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Kjo javë nis me një tjetër rekord të rasteve të reja me Covid-19.

Posta Shqiptare Sh.A Fililali Durrës do të fillojë shpërndarjen e pagesave të Personave me Aftësi të Kufizuara dhe kujdestarëve të tyre n

Ditën e sotme kanë nisur përgatitet për të rikthyer spitalin "Shefqet Ndroqi", ose siç njihet si Sanatoriumi, në COVID/2.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira, të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në zonat malore

Një ditë më parë konspiracionisti, Alfred Cako u shpreh se të sëmurët te Spitali Infektiv infektohen qëllimisht. Kjo deklaratë e tij ka s