Grabitet Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve në zyrën e saj

Postuar: 03/04/2013 - 21:22

TIRANE, 3 prill 2013 - Një vjedhje në mes të ditës është regjistruar në zyrën e Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve. Burime të policisë së kryeqytetit bëjnë me dije se nga kqyrja e vendit të ngjarjes dhe verifikimit të kamerave të sigurisë rezulton se një person rreth të 30-ve i ndihmuar dhe nga miku i tij ka depërtuar në zyrën e drejtoreshës Leonora Ndreu dhe i ka grabitur asaj dy telefonat personalë dhe sende të tjera në tavolinën e punës. 

Për këtë ngjarje e rrallë në Drejtorinë e Tatimeve Tiranë janë angazhuar të gjithë strukturat speciale të hetimit për identifikimin e autorëve të ngjarjes. Në ndihmë të policisë si provë materiale janë kamerat e sigurisë dhe gjurmët e gishtave të lëna në zyrën e vjedhur. Ndërsa janë ngritur dhe dyshimet për bashkëpunëtorë të brendshëm. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan