Greqia shtyn hapjen e Kapshticës deri më 14 dhjetor

03/12/2020 - 10:16

Greqia shtyn hapjen e pikës kufitare të Kapshticës dhe 10 ditë të tjera. Ndonëse ishte planifikuar që Kapshtica të qëndronte e mbyllur deri më 4 dhjetor, autoritetet greke kanë vendosur hapjen e saj më 14 dhjetor.

Policia Kufitare njofton se “autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 14.12.2020”.

Deri në këtë datë, nuk do të lejohet lëvizja e këmbësorëve dhe e mjeteve, si në hyrje dhe në dalje të Greqisë.

Policia Kufitare e Kapshticës fton të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë drejt Greqisë, që gjatë këtij harku kohor, të shmangin udhëtimin drejt kësaj pike kalimi dhe të orientohen në drejtim të Pikës së Kalimit Kufitar Kakavijë, në të cilën lëvizja vijon normalisht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Emergjencave Civile Haki Çako, në një lidhje me “News 24”, deklaroi se temperaturat së fundmi kanë qenë të ulëta në vend, duke sht

Në fillimin e javës së dytë të vaksinimit anticovid, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër procesin në Air Alb

Prifti i Kishës Ortodokse në Lezhë, Koço Kapedani është dhunuar nga punonjësi i një firme private.

Një kasetë elektrike ka marrë flakë pranë një biznesi në bulevardin "Dyrrah".

Moti i ftohtë që ka përfshirë vendin ka bërë që edhe në qytetin e Durrësit të ketë ngrica.

Temperaturat e ulëta në vendin tonë kanë sjellë ngrica dhe reshje dëbore në sasi të mëdha. Së fundmi lidhur me situatën në rrugë, ka reag

Bashkëshortja e mjekut të njohur, Profesor Arjan Harxhit, doktoreshë Erjona Shehu ka reaguar sot në rrjetet sociale për të përgënjeshtrua

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit, Bib Ndreca.

Ultësira perëndimore paraqitet në dominimin e motit të kthjellët, por të ftohtë.

Porti i Durrësit në të cilin përpunohet 90 për qind e tregtisë së mallrave në vend pa një rritje jo të zakontë te importeve të materialev