Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Grumbujt me leshterikë "pushtojnë" shëtitoren "Taulantia" (VIDEO)

03/05/2021 - 20:29

Moti i ngrohtë i ditëve të fundit e ka gjetur shëtitoren “Taulantia” të mbuluar nga leshterikët.

Megjithëse ajo frekuentohet tani në masë të madhe përgjatë gjithë ditës, nga të gjitha grupmoshat, pamja që të ofron nuk është ajo idealja.

Grumbujt me leshterikë shtrihen përgjatë gjithë gjatësisë së saj dhe duket se nuk janë pastruar prej ditësh.

Megjithëse sezoni turistik ka trokitur, masat e marra nga institucionet përgjegjëse dhe NSHK nuk janë në nivelin e duhur, duke lënë shumë për të dëshiruar.

Për shkak të temperaturave afrikane, nga të cilat u përfshi vendi ynë, Durrësi u vizitua këtë fundjavë nga shumë turistë, kryesisht nga Kosova.

Nëse shëtitorja do të vijojë të jetë në të njëjtën gjendje edhe në ditët në vazhdim, një nga zonat më të frekuentuara nga durrsakët do të ketë pak për t’i ofruar qytetarëve, që preferojnë xhirot e përditshme buzë detit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hiqet tenda në sheshin "Liria" në Durrës, e ngritur për procesin e vaksinimit masiv të qytetarëve për moshat +65 vjeç.

Nga raportimet e prokurorive të juridiksionit të përgjithshëm mbi veprat penale në fushën e zgjedhjeve për periudhën parazgjedhore e deri

Kërcënoi me granatë në dorë, punonjësit e policisë, me qëllim moslejimin e kontrollit të banesës dhe më pas tentoi të largohej, neutraliz

Profesor Tritan Kalo ka dhënë lajmin e mirë mëngjesin e sotëm se është regjistruar 24 orëshi i parë që në Infektiv që nuk është paraqitur

Më 11 janar, një zhurmë e fortë matrapiku dëgjohej në mes të Bulevardit Dyrrah – arteria kryesore e Durrësit, e cila e merr emrin nga top

Një ditë pasi portali "DurrësLajm" publikoi foto dhe video të situatës së krijuar në qytet për shkak të grumbujve me mbeturina, koshat e

Minatori Elton Debreshi, i cili kandidoi si i pavarur në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, tashmë i është kthyer punës në galeri, pas

Këtë të shtunë, deri në orët e mesditës territori do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat do të krijojnë mundësi për sh

Ibrahim Didani është kambisti, i cili ra pre e grabitjes sot në mbrëmje nga tre persona në Sarandë.

Autoriteti Portual Durrës shpall konkursin për 2 (dy) vende vakante prane Forcës së Sigurisë Portuale Durrës per pozicionin e punës: