"Hajde Durrësi!" Shoqata e Transportit Ndërqytetas paralajmëron bllokim të terminalit të ri

24/01/2020 - 11:22

Shoqata e Transportit Ndërqytetas kundërshtoi sot faktin e vënies në punë të terminalit të ri te mbikalimi i Manzës për të cilin ata kanë kërkuar plotësimin e disa kushteve.

Ata kanë bllokuar rrugën duke i kërkuar kryetarit të bashkisë Tiranë reflektim për të mos lejuar të ketë transport të paligjshëm e të paliçencuar.

“Transporti i paligjshëm vazhdon akoma në Tiranë. Ka arritur që deri këtu vjen e bërtet. Dhe nuk ndëshkohet. Kërkojmë nga ministria të shikojë rregullin dhe oraret e linjave. Duam të vendosë rregull bashkia”, thanë ata.  

Përfaqësues të kësaj shoqate ankohen për dhe për linjat e autobusëve.

Nëse nuk merren masat për të plotësuar të drejtat e tyre brenda dy javëve ata paralajmërojnë bllokimin e punës në Terminalit të ri. /Ora News

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Botuesi Henri Çili është marrë në pyetje pasditen e djeshme nga oficerët e policisë gjyqësore në Gjirokastër. Burime nga policia thanë se

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjet

Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me përplasjen e një automjeti me makinën e patrullës së përgjithshme, nga e cila mbetën të lënd

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi se mëngjesin e sotëm ka përfunduar testimi i tre rasteve të reja të dyshuara në l

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ndahet nga jeta ne moshën 97-vjeçare, Vito Kapo, ish-numri dy i Partisë Komuniste. Kur kanë kaluar vetëm tre ditë nga vdekja e të vesë së

Shtyhet afati që kanë qytetarët për të regjistruar ndryshimin e pronësisë së mjetit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugo

Rreziku nga koronavirusi ka anuluar pa afat Komisionin e Venecias. Sesioni plenar do të mbahej në Venecia në 20-21 mars, dhe komisioni do

Moti i keq i dy ditëve të fundit “shërbeu” për të depozituar në shëtitoren “Taulantia” në Durrës grumbuj me leshterikë, të cilët ju mbive

Në orën 18.00 të së premtes përfundon afati për të aplikuar tek platforma online e rindërtimit “Shtëpia ime”.