"Heronjtë" e kohës së koronavirusit, mundësojnë furnizimin me ushqime dhe ilaçe për të gjithë ne (FOTO)

26/03/2020 - 20:12

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka falenderuar përmes një postimi në Facebook të gjithë shoferët dhe personelin e subjekteve të transportit ndërkombëtar të mallrave, që në këto ditë të vështira prej koronavirusit ata vazhdojnë punën pa u ndalur asnjë moment.

Sipas ministrisë, janë ata që mundësojnë furnizimin e vazhdueshëm me produkte ushqimore, farmaceutike dhe produkte të nevojshme për qytetarët.

Vetëm gjatë ditës së sotme, në portin e Durrësit mbërritën 2 tragete me 140 kamiona me produkte ushqimore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Kur vajza u nis për në Itali, nuk munda ta përqafoja. Testi kishte dalë negativ, por unë isha ende në karantinë!"

Agjencia e Prokurimit Publik pasi njoftoi pezullimin e të gjithë procedurave të prokurimit me përjashtim të atyre që lidheshin me nevojat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit.

Një punonjës në Drejtorinë e Kufirit në Korçë është konfirmuar pozitiv me koronavirus duke shënuar 17 raste në këtë qytet.

Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ministrai e Shëndetësisë bën me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja

Me shtimin e rasteve të të infektuarve nga COVID-19 në vendin tonë, Policia e Shtetit ka shtuar masat në pika ku ende vijojnë të grumbull

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të vijojë pezullimin e veprimtarisë dhe shërbimeve gjyqësore në të gjitha gjykatat në Republikën e

Një banesë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit dhe për pasojë janë lënduar katër anëtarët e familjes.

Përfitimet që merr nga zotërimi i një pasaporte EU ka shtyrë shumë shqiptarë që të aplikojnë për tu pajisur me një të tillë.

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo u bën apel shqiptarëve të qëndrojnë në shtëpi e të rrisin ndërgjegjësimin për të përballuar me sukses kët