Humb i moshuari me Alzheimer në Durrës, familjarët e tij kërkojnë ndihmë: Kush e sheh të na kontaktojë

22/11/2020 - 14:26

Një person i moshuar me probleme shëndetësore ka humbur sot në Durrës, teksa familjarët e tij kërkojnë ndihmën e qytetarëve, që në rast se e shohin të kontaktojnë policinë ose familjen.

Bëhet fjalë për shtetasin Demir Uliu, i cili vuan nga sëmundja e Alzheimerit. Ai ka ikur nga shtëpia mëngjesin e sotëm dhe nuk po gjendet.

Është vajza e tij që ka kontaktuar në redaksinë e “DurrësLajm” për të kërkuar ndihmë:

“Durrsakë të dashur kemi nevojë për ndihmën tuaj

Ju lutemi të gjithëve në qoftë se e shikoni diku lajmëroni në Polici ose në numrat 0682364826 dhe 0683159476.

Babi jon është me Alzheimer. Faleminderit juve të gjithëve, ju lutem shpërndajeni këtë lajm. 

Adresa jonë është në Spitallë, aty e njohin familjen tonë të gjithë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqiptarët renditen të dytët në Itali sa i përket numrit të punëtorëve të rregullt e që kontribuojnë në sigurimet shoqërore.

Nga 15 tetori kur hyri në fuqi akti normativ për mbajtjen e detyruar të maskës në rrugë e deri më sot, janë vendosur thuajse 19 000 gjoba

Situata e infektimeve nga Covid në Shqipëri vijon të paraqitet e rënduar. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit ja

Pasditen e 3 tetorit, forcat e ushtrisë së repartit të xhenios përdorën 130 kilogramë eksploziv për shembjen e një pallati përbri drejtor

Grupimi "Bicycle Durrës" ka zhvilluar paraditen e sotme një pedalim në kuadër të 28 Nëntorit, ditës së shpalljes së pavarësisë.

Një tjetër mjek e ka humbur betejën me koronavirusin. Ditën e sotme ka ndërruar jetë mjeku okulist, Ferdinand Shkrepa.

Lirohet Admir Çerpja, një prej bashkëpunëtorëve të drejtësisë që u vu në pranga për grabitjen e 4.6 milionë eurove në Rinas.

Sekretari i Shtetit në SHBA, Mike Pompeo ka uruar 108-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

28 nëntori i 2020 shënon 108-vjetorin e Pavarësisë së vendit.

Mëngjesi i kësaj të shtune do të nisë me kthjellime dhe vranësira të pakta.