Humbi bashkëshortin 3 vite më parë, Ekelejda Alizoti: Mbrona që nga lart ëngjëlli ynë!

16/02/2020 - 22:49

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parakohshme.

Ndërsa nënvizon se vlerësimin dhe vëmendjen që burri i saj, Genc Alizoti i kushtonte çdo ditë të jetesës së tyre të përbashkët, jo shprehet se mungesa e tij është e pazëvendësueshme për të dhe për djalin, Jurgenin.

“Ne ende kemi nevojë për Ty. Mbrona që nga Lart ëngjelli ynë!” – e mbyll postimin e saj Ekelejda Alizoti.

Postimi i plotë:

Iku edhe një vit tjetër pa Ty .

Nuk e besoj dot që tashmë u bënë tre vite që zëri Yt i fortë por i ëmbël e i ngrohtë nuk dëgjohet më nëpër shtëpi.

Nuk e di se kur do të mësohem me mungesën Tënde.

Të rralla mund të jenë gratë shqipëtare që kanë përjetuar vlerësim e vëmëndje nga bashkëshorti aq sa Ti më ke dhuruar mua.

Komplimentet dhe përkujdesjet e Tua ndaj meje dhe pse ndodhnin thuajse çdo ditë, ishin aq të rafinuara e aq detajiste sa kurrë nuk e humbën magjinë.

Mirësi si e Jotja i duhej Zotit lart ne qiell ndaj nxitoi për të të marë atje pranë vetes në Parajsë.

Më mungon shumë gjysma ime më e mirë.

Unë dhe Jürgen do të të kujtojmë sa të kemi frymë e do të lutemi që shpirti Yt të prehet në paqe .

Ne ende kemi nevojë për Ty.

Mbrona që nga Lart ëngjelli ynë !

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dezinfektimi i tregut të fruta-perimeve në Durrës do të vazhdojë edhe ditën e nesërme, ndërkohë që vetëm nga data 1 prill ai do të rihape

Mëngjesi i ditës së hënë ka nxjerrë nga izolimi i fundjavës bizneset dhe teksa me shtrëngimin e masavekundër përhapjes së CoVid-19, për n

Në qytetin e Kukësit masat e marra nga qeveria duket se po gjejnë zbatim nga pjesa më e madhe e qytetarëve.

Në vijën e parë të luftës ndaj koronavirusit, jo vetëm në vendin tonë, por në mbarë botën, janë: mjekët, infermierët, zjarrfikësit, polic

Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar një pikë në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri në kuadër të masave për të frenuar përhapjen e

Pas mbylljes me urdhër të bashkisë, është bërë pastrimi dhe dezinfektimi i tregut të fruta-perimeve në Durrës.

Delegacioni Europian në Shqipëri, me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter” iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve, që në orën 2

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka publikuar së fundmi një udhëzues të përditësuar për mësimin në kushtet e shtëpis

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka kërkuar pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Korrupsionin d

Gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiakmbajtur paraditen e sotme, është miratuar fondi i emergjencës civile të Bashkisë Durrës me vlerë 45.