Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Humbi betejën me Covid-19, UGSH mesazh për gazetaren Anila Dushi

10/04/2021 - 14:41

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetares shkodrane Anila Dushi, e cila mëngjesin e sotëm mbylli sytë përgjithmonë, në moshën 54-vjeçare.

Dushi, po merrte shërbim në spitalin e Shkodrës, por pavarësisht kujdesit maksimal të bluzave të bardha dhe të Ministrisë së Shëndetësisë, nuk ia doli dot.

“Shkodra, mbarë komuniteti i qytetit verior dhe kryesisht ai mediatik është zgjuar mëngjesin e kësaj të shtunë me një lajm të trishtë. Aty rreth orës 05.30 zemra e gazetares së mirënjohur shkodrane, Anila Dushi pushoi.

E prekur nga Virusi Covid 19, ajo gjendej që prej së mërkurës e shtruar në Spitalin Rajonal Shkodër, por megjithë shërbimin dhe mbështetjen maksimale të bluzave të bardha të Shkodrës, por edhe të vetë institucionit të Ministrisë së Shëndetësisë, Anila nuk ia doli duke ndërruar jetë në moshën 54 vjeçare.

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë Qarku Shkodër ku Anila ishte pjesë aktive e tij, humbën kolegen e nderuar, gazetaren dhe reporteren shumëplanëshe, arsimtaren dhe pedagogen e aftë, njeriun e mirë në të gjitha aspeket e jetës”, shkruan ndër të tjera UGSH.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lagje e re pritet të nisë të ndërtohet në Ishëm, për personat e mbetur pa shtëpi nga tërmeti.

Ministrja Ogerta Manastirliu njofton se tashmë në Shqipëri numri personave që ka marrë vaksinën kundër koronavirusit, ka shkuar në 600 mi

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1952 testime, nga të cilat kanë rezultuar 57 raste poziti

Një tragjedi ka ndodhur në familjen Haliti nga Gjilani i Kosovës, me banim në Gjirin e Lalëzit.

Qendra Spitalore Universitare ka reaguar pas ndarjes nga jeta të tre familjarëve nga Gjilani si pasojë e helmimit.

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Gjirin e Lalzit, ku një familje me tre anëtarë nga Gjilani i Kosovës humbën jetën pasi konsumuan kërpu

Kjo është shtëpia e familjes Haliti në Gjirin e Lalëzit, ku ata po qëndronin prej ditësh.

Policia e Durrësit ka zbuluar një rast të kultivimit të bimëve narkotike në një shtëpi të marrë me qira.

Kjo është fotoja e fundit e familjes Haliti nga Kosova, Elfetja, Afrimi dhe Ferzinaze humbën jetën si pasojë e konsumimit të kërpudhave t

Mot i kthjellët me vranësira të lehta dhe kalimtare në të gjithë vendin gjatë gjithë ditës së diel.