Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Humbi të birin 3 ditë më parë, përlot Rrapo Osmani: Zemra më qan, kur përmendet emri jot o biri im!

02/03/2021 - 17:55

Kreu i njësisë administrative Sukth, Rrapo Osmani përmes një statusi në rrjete sociale, ka shprehur gjithë dhimbjen e tij për humbjen e djalit të tij 16-vjeçar, Flavios.

I riu u aksidentua mbrëmjen e së shtunës në një aksident në Sukth dhe më pas humbi jetën në spital, disa orë më vonë.

“A ka dhimbje me te madhe per nje baba te shikoj femijen e tij ne nje kuti te mbyllur, ne nje kuti e cila mbyllet e nuk hapet me. Ah o zemra babit tend, do behemi te forte per mamin dhe vellezerit e tu. Zemra me qan kur permendet emri jot o biri im, por babi jot do ta bej zemren gure qe shpirti jot mos te vuaj me, te prehet i qete. Babi jot kishte 4 drita syve, 4 djem, zemra ime ishte e ndare ne 4 pjese, po tani jane 3 pjese o shpirt i babit tend, por pjesen tende do ta mbushim me kujtimet qe kemi me ty! Nuk kam fjale ta pershkruaj ate qe kam perbrenda, por Zoti na dhente durim”,- shkruan Rrapo Osmani.

Njëkohësisht ai falenderon të gjithë ata që ju gjendën pranë tij dhe familjes së tij dhe u dhanë kurajo në këto ditë të vështira.

A ka dhimbje me te madhe per nje baba te shikoj femijen e tij ne nje kuti te mbyllur , ne nje kuti e cila mbyllet e nuk...

Posted by Rrapo Osmani on Tuesday, March 2, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lagje e re pritet të nisë të ndërtohet në Ishëm, për personat e mbetur pa shtëpi nga tërmeti.

Ministrja Ogerta Manastirliu njofton se tashmë në Shqipëri numri personave që ka marrë vaksinën kundër koronavirusit, ka shkuar në 600 mi

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1952 testime, nga të cilat kanë rezultuar 57 raste poziti

Një tragjedi ka ndodhur në familjen Haliti nga Gjilani i Kosovës, me banim në Gjirin e Lalëzit.

Qendra Spitalore Universitare ka reaguar pas ndarjes nga jeta të tre familjarëve nga Gjilani si pasojë e helmimit.

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Gjirin e Lalzit, ku një familje me tre anëtarë nga Gjilani i Kosovës humbën jetën pasi konsumuan kërpu

Kjo është shtëpia e familjes Haliti në Gjirin e Lalëzit, ku ata po qëndronin prej ditësh.

Policia e Durrësit ka zbuluar një rast të kultivimit të bimëve narkotike në një shtëpi të marrë me qira.

Kjo është fotoja e fundit e familjes Haliti nga Kosova, Elfetja, Afrimi dhe Ferzinaze humbën jetën si pasojë e konsumimit të kërpudhave t

Mot i kthjellët me vranësira të lehta dhe kalimtare në të gjithë vendin gjatë gjithë ditës së diel.