I burgosuri shqiptar, kreu i grupit të narkotrafikantëve

27/12/2012 - 00:07

GREQI - Një shtetas shqiptar, që po vuan dënimin me burg për trafikim të lëndëve narkotike, rezulton të jetë koka e një rrjeti trafikimi drogash të forta në ishullin turistik grek, Rodos, raporton Noa.al

Në këtë trafik janë përfshirë disa shtetas grekë dhe një vajzë nga Ukrahina. Gjatë një operacioni policie dy shtetasit grekë dhe 23 vjeçarja ukrahinase janë arrestuar, ndërkohë që dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Gjatë kontrollit të ushtruar në shtëpitë e të arrestuarve, policia sekuestroi rreth 1 kg heroinë. Policia bëri të ditur se heroina kishte ardhur me anije nga Pireu në Rodos.

Në të njëjtën kohë policët grekë zbuluan se fillin e rrjetit të trafikimit të narkotikëve e drejtonte një i ri shqiptar që vuante dënimin në një burg pranë Rodosit. 33 vjeçari shqiptar porosiste heroinën tek grekët dhe më pas kryente shpërndarjen e saj me miqtë e tij në liri.

Policia e zbuloi grupin në fjalë pas përgjimeve dhe infiltrimit të dy policëve në rrjetin kriminal. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duke raportuar në dëgjesën publike të Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për Prokuror të Përgjithshëm, Kryeprokurorja e përkohshm

Situata e paqëndrueshme meteorologjike, e cila vazhdon të jetë prezente në Gjirin e Durrësit, ka ndikuar edhe në veprimtarinë e Portit të

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar pas denoncimeve në rrjetet sociale se produkti “Kek Lupo me arrё kokosi”, kishte prani lëndësh

Një anëtare e komunitetit trasgjinor në Shqipëri, Anxhela H., është përndjekur dhe dhunuar nga disa persona të paidentifikuar.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu, por në një intensitet më

Ditën e sotme moti i keq ka përfshirë gjithë vendin, duke shkaktuar probleme në disa akse rrugore, ndërsa ka shkaktuar probleme dhe në sh

Ambasada e SHBA-së në Shqipëri ka deklaruar se Amerika do të vazhdojë të punojë me partnerët shqiptarë për të ndihmuar ngritjen e një sis

Përmbyten sërish lagjet e Durrësit. Reshjet e dendura të shiut kanë krijuar një situatë kaotike tek lagjja nr.18, afër stadiumit.

Në takimin prezantues të Drejtorit të Përgjithshëm Ekzekutiv të APD-së, Pirro Vengu dhe kryetares së Bashkisë Durrës, Valbona Sako, u dak

IKMT ka përfunduar aksionin në zonën e “Astirit” për shembjen e banesave të cilat do të preken nga projekti i Unazës së Madhe.