“I është mohuar viza për në SHBA”, Vasili: Nuk është e vërtetë

16/05/2019 - 20:03

Petrit Vasili ka reaguar pas lajmit se atij mund të t’i jetë hequr viza amerikane. Ishte gazetarja e Zërit të Amerikës, e cila pyeti Kryemadhin nëse ky lajm është apo jo i vërtetë, por as kryetarja e LSI nuk dha një përgjigje të saktë.

Petrit Vasili mohon lajmin se atij i është refuzuar viza amerikane, duke thënë se ai vetëm gjatë vitit tw kaluar ka shkuar në SHBA dhe nuk ka pasur asnjë problem.

Dosja.al ka siguruar dhe foton e pasaportës së Vasilit, ku shihet dhe se ai ka qenë i pajisur me vizë për të udhëtuar në SHBA. Por në dokument shkruhet se leja për udhëtimin e tij ka qenë 3 muaj, nga 14 qershor deri në 14 shtator të vitit të kaluar.

Ende nuk ka një sqarim të saktë nëse nënkryetarit të LSI, i është mohuar viza për në SHBA apo jo, pasi as fotoja e pasaportës nuk tregon këtë fakt. /dosja.al

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

OSBE ka bërë apel para protestës së sotme kombëtare të opozitës se duke thënë se hedhja e gurëve dhe shashkave është e papranueshme.

Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet vendore të datës 30 Qershor 2019.

Pak orë përpara protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe turmat

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i