I jepet lamtumira e fundit vogëlushe Esielës, Dienës dhe Rozetës (VIDEO)

29/11/2019 - 11:01

Në pallatin e Kulturës sot po mbahen homazhet për 3 viktimat e të njëjtës familje, Dienës, vogëlushes Esiela dhe nënë Rozetës, që humbën jetën pasi pallati i tyre u shemb nga tërmeti i fuqishëm 6.4 ballë që goditi Durrësin.

Diena Karanxhaj 30 vjeçe, e bija Esiela Karanxhaj 8 vjeçe dhe nëna e Dienës, Rozeta Meçja, 59 vjeçe po i jepet lamtumira e fundit, teksa pritet që të përcillen për në banesën e fundit.

Tragjedia në familjen Karanxhaj ka nisur më herët, pasi Diena kishte humbur bashkëshortin disa vite më parë. Vdekja e tyre ka prekur zemrat e mbarë shqiptarëve.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e sotme, shëtitorja “Taulantia” në Durrës ofronte një pamje tjetër.

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimev

Deputetja Blerina Gjylameti ka konfirmuar se ka rezultuar pozitive me koronavirus.

MPJ e Izraelit mirëpret miratimin nga parlamenti shqiptar të përkufizimit të antisemitizmit nga IHRA. 

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha.

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj, ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi pak më parë se mes personave që humbën betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit ishte edhe prof.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipër.

Zhvillimi i vrullshëm ekonomik i zonës industriale në të dy krahët e autostradës Tiranë – Durrës është shoqëruar në mënyrë të pashmangshm

Në datat 20-23 tetor, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi në Tiranë një kurs trajnimi për Policinë e Shtetit Shqiptar mbi konceptet