I sapo kthyer nga Gjermania, Covid-19 i merr jetën të riut 29-vjeçar

25/01/2021 - 22:25

Një tjetër ditë tragjike në vendin tonë, pasi mes 9 viktimave nga koronavirusi ishte edhe një i ri nga Librazhdi. Burime për mediat mësojnë se 29-vjeçari që ndërroi jetë nga Covid ditën e sotme është Olsi Skura nga fshati Pishkash.

Pas disa ditëve i shtruar te spitali “Shefqet Ndroqi”, i njohur në periudhën e pandemisë si COVID-2, zemra e të riut sot pushoi së rrahuri.

Skura nuk ka pasur asnjë sëmundje tjetër bashkëshoqëruese, por sipas burimeve, virusi i ka shkaktuar 29-vjeçarit trompozë. Ai ka qenë emigrant në Gjermani dhe sapo ishte kthyer.

Nisur nga shenjat që kishte, fillimisht në spitalin e Përrenjasit dyshimet ishin se temperatura ishte si pasojë e ftohjes, por më pas u nis me urgjencë për te spitali “Shefqet Ndroqi” në Tiranë ku sot ndërroi jetë.

Viktimat që u shënuan sot janë 3 qytetarë nga Tirana, 2 qytetare nga Durrësi, 2 qytetarë nga Librazhdi, 1 qytetar nga Kurbini dhe 1 qytetar nga Lushnja.

Ndërkohë që nga 1918 testime që u bënë në të gjithë vendin u zbuluan 538 raste të reja me koronavirus. 401 qytetarë u shëruan në 24 orët e fundit. /abcnews

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe so

Pas largimit të leshterikëve nga vija bregdetare e plazhit të Durrësit, aksioni është përqendruar në shëtitoren “Taulantia”.

Gjatë pjesës së parë të ditës së kësaj të shtune, kthjellimet mbeten mbizotëruese në territor.

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë.