I vetmi që i shpëtoi minës, ushtaraku Kapaj në homazhe me paterica (FOTO)

16/05/2019 - 11:45

Rreshteri Julian Kapaj, i vetmi ushtarak që i shpëtoi minës në Letoni, ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve që është zhvilluar për major Klodian Tanushin te Muzeu Kombëtar.

Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatres Zarife Hasanaj më 6 maj ndërsa plagosi rëndë major Klodian Tanushin dhe rreshter Julian Kapaj.

Tanushi nuk mundi t'i përballonte plagët e marra ndërsa Kapaj fatmirësisht ka shpëtuar.

Në fotot e publikuara nga Shqiptarja.com, duket rreshteri i cili ka arritur të marrë pjesë në ceremoninë e homazheve të kolegut të ndjerë edhe pse me paterica.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

OSBE ka bërë apel para protestës së sotme kombëtare të opozitës se duke thënë se hedhja e gurëve dhe shashkave është e papranueshme.

Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet vendore të datës 30 Qershor 2019.

Pak orë përpara protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe turmat

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i