Identifikohet viktima në Durrës, trupi i gjetur në breg i përket Silvi Priftit

04/12/2020 - 11:49

Trupi i mbytur i gjetur sot në mëngjes në Durrës, i përket peshkatarit të zhdukur rreth një javë më parë, Silvi Priftit.

Identifikimi i viktimës është bërë nga familjarët, ndërsa sot pasdite pritet të bëhet përcjellja për në banesën e fundit.

32-vjeçari Silvi Prifti, u zhduk që prej së shtunës kur hyri në det për të gjuajtur oktapodë, ndërsa familjarët e tij bënë shpesh apel në media gjatë kësaj jave që polumbarët dhe forcat detare të vazhdonin kërkimet për trupin.

Policia informoi sot në mëngjes se trupi i tij u gjet në orën 07:35, në lagjen nr.1.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin.

Viti 2020 solli një tablo të zymtë përsa i takon korrupsionit në botë, ku shumica e vendeve ka bërë pak ose aspak përparim në drejtim të

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë

Kryebashkiakja në detyrë e Durrësit, Emiriana Sako, ka njoftuar me anë të një postimi në rrjete sociale se ka nisur vlerësimi i dëmeve që

Ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë janë miratuar disa vendime, mes të cilëve edhe për rekrutimet në administratë.

Dekani i Fakultetit të Biznesit në UAMD, Shkëlqim Fortuzi, ka denoncuar në rrjete sociale atë që ai i konsideron gjoba për biznesin e vog

Një pjesë të konsiderueshme të buxhetit të këtij viti, bashkia e Durrësit e ka planifikuar për ta përdorur për rikonstruksionin e akseve

Tirana International Airport (TIA) ka bërë me dije uljen e tarifës së pasagjerit dhe ka informuar gjithashtu edhe një plan investimesh në