"Ik se do hash burgun!" Si u kërcënua në Durrës kapiteni i jahtit luksoz

05/04/2020 - 17:46

“Ti nuk ke asnjë leje, ik tani se do hash burgun. A merr vesh?” Këto janë fjalitë kërcënuese të autoriteteve, me të cilat u përball mbrëmjen e së premtes kapiteni i jahtit “Maltese Falcon” duke u detyruar të largohej edhe pse kishte ardhur për të bërë furnizimet me karburant dhe ushqime.

Jahti në fjalë u fut në portin e Durrësit paraditen e së premtes, por për shkak të kufizimeve kohore, ai nuk mundi të bëjë furnizimet e nevojshme deri në orën 13:00 duke kërkuar që të qendrojë në kalatë deri të hënën e kësaj jave, gjë e cila është kundërshtuar nga autoritetet portuale. Madje, punonjës të sigurisë së portit i janë drejtuar kapitenit me kërcënime duke i kërkuar të largohej.

Ky i fundit ka filmuar bisedën me ta, ndërsa pak orë më vonë është detyruar të dalë nga porti i Durrësit, ndërsa sot në mëngjës ka lënë ujërat shqiptare.

E gjithë kjo ngjarja duket të jetë një njollë e zezë për turizmin shqiptar, i cili është shpallur prioritet nga vendi ynë. /AbcNews

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2,916 testime për persona të

Covid-19, i cili prej më shumë se një viti na ka ndryshuar totalisht jetën, nuk prek vetëm mushkëritë dhe rrugët e frymëmarrjes te pacien

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me protestën e maturantëve për

Maturantët e shkollave të mesme në Durrës po protestojnë sot para Drejtorisë Rajonale Parauniversitare në qytetin bregdetar, pasi testi i

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka dalë sot në një deklaratë për mediat lidhur me pretendimet e maturantëve një ditë më parë se provimi i ra

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi sot një takim për konsultim publik të Draft-Strategjisë Kombëtare të Arsimi

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 qershor 2021.

Sipas Meteoalb, vendi këtë të shtunë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës

Policia kufitare italiane dhe Guardia di Financa kanë arrestuar në portin e Ankonës 5 emigratë të moshave 20 deri në 40-vjeç me kombësi e