Imazhi i shëmtuar që ofroi pasditen e së martës sheshi kryesor i Durrësit (FOTO)

16/07/2019 - 19:39

Gota e pjata plastike, degë pemësh apo dheu nga vazot e luleve që ishin vendosur deri pak orë më parë në sheshin kryesor të qytetit të Durrësit shihen ngado pasditen e kësaj të marte.

Sheshi “Liria” është mbushur me mbeturina të ndryshme, ndërkohë që reshjet e shiut e përkeqësojnë edhe më shumë situatën.

Pas largimit të Elbar nga sheshi kryesor, mbeturinat kanë mbushur sipërfaqen më të madhe të tij.

Në ndryshim nga kryeqyteti, ku kryebashkiaku Erion Veliaj nxiton të nxjerrë kompanitë e pastrimit pas çdo proteste të opozitës, në Durrës nuk ngarkohet kompania që përdori sheshin për disa ditë ta rikthejë atë në gjendjen e mëparshme.

Nuk nxirren as punonjësit e ndërrmarrjes së Pastrim-Gjelbërimit për të larguar nga sheshi “Liria” gjithë mbeturinat që ndodhen aty.

Kujtojmë se jemi në mesin e sezonit turistik, kohë kur qyteti bregdetar vizitohet nga mijëra turistë e pushues.

Imazhi që ofronte këtë pasdite sheshi kryesor i qytetit është mjaft larg asaj pritshmërive të turistëve, por edhe durrsakëve që e frekuentojnë masivisht këtë hapësirë publike. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen dhe janë të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit që pas

Ndahet nga jeta në moshën 66-vjeçare prokurori pranë gjykatës së shkallës së Parë në Tiranë, Apostol Prifti.

Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi takoi në Durrës vullnetarët q

Një ndërtesë dy katëshe e amortizuar pranë banesës, do të detyrojë dy familje në lagjen nr.3 të Durrësit të largohen nga shtëpitë e tyre

Policia Rrugore vijon kontrollet edhe gjatë natës për të evidentuar shkelësit dhe rritur sigurinë në rrugë.

Këtë të diel, pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta, situatë e cila do të vijojë edhe gjatë mesditës dhe p

Kur po bëhen 3 javë nga goditja e fortë e 26 nëntorit, toka sërish nuk gjen qetësi në Durrës.

Gazetarët shqiptarë, mediat shqiptare, organizatat e medias dhe ato të shoqërisë civile i bëjnë thirrje qeverisë të tërheqë menjëherë dhe

Pak ditë pas dasmës që familjen e të afërmit i mblodhi për gëzim, shtëpia e familjes Hajdari u mbush sërish, por këtë herë, për ta përcje

Prokuroria e Durrësit ka reaguar pas arrestimeve të kryera gjatë ditës së sotme lidhur me tërmetin e 26 nëntorit. Sipas prokurorisë nga v