Ironia e Olti Currit: P*rdh Edi Rama p*rdh, vitin tjetër bëje 69-ç

16/09/2020 - 18:34

Blogeri i njohur, Olti Curri, ka ironizuar urimin e Edi Ramës për ditëlindjen e Fatos Nanos.

Në një postim në rrjetet sociale, Curri shpjegon se përse Edi Rama e uroi Fatos Nanon vetëm për këtë vit dhe jo vitet e tjera.

“Po vjet kur Fatos Nano mbushi 67 vjeç, ku ishte Edi Rama? Pse gjithë këto vite nuk e urove? Apo 67 vdeksh dhe 68 rrofsh, se na duhen votat e socialistëve të vjetër se Rilindasit morën lekët i fshehën në Dubai, Qipro, Panama edhe nuk i hedhin për fushatë…

Pirdh Edi Rama pirdh… prit vitin tjetër se do ta besh urimin 69-ç…”,- shkruan Olti Curri.

Po vjet kur Fatos Nano mbushi 67 vjeç, ku ishte Edi Rama ? Pse gjithe keto vite nuk e urove ? Apo 67 vdeksh dhe 68...

Posted by Olti Curri on Wednesday, September 16, 2020

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Italia vazhdon të ndihmojë popullin shqiptar me ndihma të njëpasnjëshme që kur vendi ynë u godit nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se deri në datën 12.10.2020, mbetet në fuqi ndalimi i hyrjes së qytetarëve nga Shqipëri

Më 30 shtator 2020, Këshilli i Ministrave vendosi për disa ndryshime dhe shtesa në VKM nr.

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot janë kryer mbi 1000 testime dhe kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 157 qytetarë teksa ka humbur be

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një tjetër pallat i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit u shemb sot në Durrës.

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë.

Artan Broci, avokati i zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi thotë se do të apelojë vendimin e pezullimit të klientit të tij nga detyra.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme disa zona në Durrës do të kenë shkëputje të energ

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së