Ish-deputetja e Durrësit: Doktor Shkjau iku nga kjo botë siç dinë të largohen vetëm heronjtë!

06/07/2020 - 20:08

Ish-deputetja e Durrësit, Esmeralda Shkjau, i ka dedikuar një postim prekës në rrjete sociale mjekut Hysni Shkjau, i cili humbi sot betejën me koronavirusin.

Duke vlerësuar lart kontributin e dhënë nga mjeku Shkjau për të gjithë komunitetin e Pukës, ish-deputetja thotë se ai u largua si heronjtë.

“Ai u largua nga kjo Bote me dinjitet dhe ne sherbim te njerezve ashtu sic dine te largohen vetem heronjte!

40 vite sherbim, 40 vite jete te shpetuara, 40 vite nuk mjafton per te falenderuar” –shkruan ndër të tjera Shkjau.

Postimi i plotë i ish-deputetes Shkjau:

Misioni i Dr. Hysni Shkjaut do te mbahet mend jo vetem per komunitetin e Pukes por nga te gjithe shqiptaret.

Ai u largua nga kjo Bote me dinjitet dhe ne sherbim te njerezve ashtu sic dine te largohen vetem heronjte!

40 vite sherbim, 40 vite jete te shpetuara, 40 vite nuk mjafton per te falenderuar.

Por Zoti I Madheruar flet vet ne Kur’an:

“Kush shpëton një jetë njeriu, është sikur të ketë shpëtuar tërë njerëzimin” (5:32).

U prefsh ne Paqe....

Doktor i Zemrave Pukjane!

Ngushellime Familjareve, Miqve, Kolegeve!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçi i është drejtuar me një letër Presidentit të Republikës Ilir Meta, Kryetarit të Kuvendit Gram

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme kujton të gjithë qytetarët që pikat e kalimit në kufirin Kakavijë dhe në Kapshticë do të jenë t

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të

Të gjithë pasagjerët që do fluturojnë për në Greqi nga data 17 Gusht deri më 31 Gusht, të cilët kanë një pasaportë të BE ose leje qëndrim

Për herë të dytë brenda situatës së pandemisë politikani dhe sipërmarrësi Agron Shehaj, i ka dhuruar dy pajisje respiratore dhe një apara

Ish-deputeti i PS-së, Fatmir Toçi, po qëndron prej më shumë se një muaj në spitalin "Shefqet Ndroqi" për t'u rikuperuar nga pasojat që i

Interpol Tirana me anë të një deklarate për mediat shprehet se janë ekstraduar drejt Italisë, 9 persona, që janë arrestuar në Shqipëri pë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj, ka postuar disa fotografi ngjethëse, për të treguar rëndësinë që ka respektimi i masave për

Qeveria ka miratuar dhënien e 5,191 pagave shtesë për punonjësit e Transportit Rrugor të Udhëtarëve. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryem

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka ngritur shqetësimin për situatën në jug të vendit.