Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ankimon vendimin e sekuestrimit të pasurisë

09/08/2018 - 15:31

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ka ankimuar sekuestron e pronave të tij dhe kërkon rikthimin e tyre në gjendje të lirë. Ankimi i Llallës është depozituar nga avokati i tij Sokol Hazizaj, i cili kërkon nga gjykata të heqë sekuestron.

Pak ditë më parë, me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Llallës iu sekuestruan mijëra m2 tokë bujqësore dhe truall pasi ai është në hetim me akuzën e pastrimit të parave dhe mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Llalla prej kohësh qëndron jashtë vendit ndërsa prej 5 ditësh është rikthyer në Shqipëri nga ku dhe ka nisur betejën në gjykatën e apelit për të liruar nga sekuestro pasuritë e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekzekutimi i Ravik Gurrës sipas grupit hetimor ka lidhje direkte me detyrën e tij si avokat.

Gazetarja e njohur e kronikës, Anila Hoxha, e ftuar në emisionin “Open” , është shprehur se vrasja e avokatit Ravik Gurra, ngjarje e ndod

Djali i ish Presidentit Bujar Nishani ka vendosur që të heqë dorë nga shtetësia shqiptare.

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm sot në ceremoninë e organizuar në Ditën Kombëtare të Greqisë.

Dhoma Kombëtare e Avokatisë ka marrë një vendim pas vrasjes së avokatit Ravik Gurra.

Në këtë fillim sezoni turistik, pushuesit i janë drejtuar bregdetit të favorizuar një pranverë e parakohshme.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme deklaron se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi të Shqipërisë në Nigero për shtetasin indian

10 studentë të fushave të ndryshme janë përzgjedhur për t’u bërë kontrollorë të trafikut ajror nga afro 300 të rinj që aplikuan.

Komisioni i Sigurisë miratoi propozimin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj që vettingun e efektivëve të policisë së shtetit dhe gard