Ishte infektuar me Covid, humb jetën 17-vjeçari te "Shefqet Ndroqi"

22/02/2021 - 14:15

Një 17-vjeçar ka humbur jetën sot në spitalin "Shefqet Ndroqi" për shkak të Covid-19. Mësohet se i riu nga qyteti i Elbasanit ishte i shtruar në spital prej një jave.

Sipas mediave vendase, 17-vjeçari nuk kishte sëmundje të tjera shoqëruese, por gjendja e tij ishte rënduar ditët e fundit dhe ishte në terapi intensive. Ai i kishte mushkëritë të prekura 100%.

Në të njëjtin spital mësohet se ka qenë e shtruar edhe nëna e tij e cila tani ndodhet në gjendje më të mirë shëndetësore e ka lënë spitalin së fundmi.

Ndërkohë babai i tij vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koha e mirë dhe dita e pushimit kanë krijuar trafik të rënduar në rrugët e Durrësit, sidomos në akset “Egnatia” dhe “Taulantia”.

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për mësuesin Indrit Alushaj, i cili pak ditë më parë i vuri flakën zyrës së Drejtor

Gjykata e Fierit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Erdis Rapin, 25-vjeçarin, që qëlloi për vdekje babanë e tij, Dhori Rapi

ECO PARKU që po ndërtohet në Porto Romano do të jetë gati në muajin tetor.

Universiteti i Tiranës ka përcjellë një mesazh prekës ngushëllimi për ndarjen nga jeta të studentes 22-vjeçare Euxhena Jorgji si pasojë e

Me rastin e 7 Marsit, ditës së mësuesve, Dekani i Fakultetit të Studimeve Profesionale në UAMD, Osman Metalla, vjen me një urim të veçant

Kthjellime e vranësira të lehta mbizotërojnë motin në veri dhe qendër këtë të diel, ndërsa më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat j

Gjatë bashkëbisedimit online me të rinjtë votues për herë të parë, kryebashkiakja e komanduar e Durrësit, Emiriana Sako tha se ka filluar

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako, në një takim virtual që pati me të rinj të qytetit, që më 25 prill do të votojnë për herë të pa

Mjeku pneumolog Ardian Jorgji, deklaroi se është ende e largët dita kur mund të themi se COVID do të zhduket, ndërsa theksoi rëndësinë se