Ishte shoqërues i automjeteve ku u gjetën 5 mln euro, flet gjyshi i 19-vjeçarit (VIDEO)

24/06/2018 - 20:32

   19-vjeçari Klevis Lika është njëri prej të ndaluarve nga policia e Durrësit si shoqërues i auto-trenit ku u gjetën dy automjetet tip “Toyota Yaris”, ku dyshohet se janë fshehur 5 milion euro të sekuestruara nga efektivët e policisë.

Policia e Durrësit fillimish ndaloi shoferin e kamionit dhe shoqëruesin e tij që është i riu Klevis Lika. Por njëkohësisht është ndaluar nga policia edhe Edi Lika, babai i Klevisit që ka në pronësi auto-trenin që transportonte automjetet që mbërritën në portin e Durrësit nga qyteti i Ankonës.

Gjyshi i Klevisit 19-vjeçar deklaron për DurrësLajm se policia u ka ardhur për kontroll në shtëpi, po nuk u kanë gjetur gjë.

Sipas tij, nipi ka vëtëm 3-4 muaj që ka nisur punë si shoqërues i auto-trenit dhe më parë dhe ka punuar në servisin e makinave që ka në pronësi familja e tij.

Gjyshi i 19-vjeçarit i trembet faktit se policia mund ta arrestojë nipin e tij dhe ta akuzojë për diçka që ai se ka bërë.

Ndiqni prononcimin e plotë të gjyshit të Klevis Likës, dhënë për DurrësLajm.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vetëm 2 javë nga marrja e detyrës, jep dorëheqjen zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka.

Një bust për Konstantinos Katsifas dhe një rrugë me emrin e tij.

Sa herë që nis e ndërtohet një rrugë e re, parimisht të gjithë banorët dhe qytetarët thonë me gëzim “më në fund”!

“Për arsye etike, morale dhe profesionale, dhe të papajtueshmërisë që unë kam me modelin e punës të aplikuar me Ministrinë e Arsimit,

Dy javë pasi mori detyrën, sot ka dhënë dorëheqjen, zv.ministri i Arsimit Taulant Muka.

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Andi Seferi ka vizituar punonjësit e Policisë Bashkiake në pavionin e Spitalit të Traumës, të cilët mb

Debati se si ish-kryeministri nacionalist e populist i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i kërkuar nga drejtësia e vendit, arriti të largohej

Nëntoka e detit Jon vijon të lëkundet nga tërmetet që janë aktive prej disa ditësh.

Lirohen nga burgu dy ish-deputetët e PS-së, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, të cilët u arrestuan në sajë të operacionit ‘Vol-Vo 4’.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme ka bërë kallëzim në Prokurori për nxjerrjen e tezës së testimit p