Itali. Shqiptari Mateo Nako arrestohet për drogë

Postuar: 27/01/2014 - 16:21

DURRËS, 27 janar 2014 –Sikurse njofton agjencia zyrtare italiane e lajmeve ANSA, u arrestua nga policia e Venecias për trafik droge shqiptari Mateo Nako, 23 vjeç, pa precedentë penalë. Ai u kap pasi iu gjetën në bagazhin e makinës 40 kg përzierës, që përdoret nga trafikantët për “prerjen” e heroinës. Gjatë kontrollit të banesës, policia e Venecias gjeti edhe  një kilogram e gjysmë heroinë të pastër. Në makinën ku u kap droga, ndodhej edhe një shqiptar tjetër, që po hetohet nga policia italiane për lidhje të mundshme me trafikun e heroinës.

/gj. th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan