Java nis me diell, ja kur rikthehen reshjet e shiut

15/12/2019 - 22:19

Kjo javë do të nise e kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Sipas Meteoalb, kthjellimet do të vazhdojnë deri paraditen e së enjtes, ndërsa duhet të kemi kujdes mëngjeseve pasi do të jenë të freskëta.  

"Nga nesër deri paraditen e së enjtes, moti në Shqipëri do të jetë i kthjellët. Me mëngjese të freskëta dhe mesdita të ngrohta pasi temperaturat maksimale do të ngjiten në 19-20°C", thuhet në parashikimin e Meteoalb.

Reshjet do të rinisin pas mesjavës në të gjithë territorin e vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një mjegull e dendur ka pushtuar Tiranën mbrëmjen e sotme. Siç duket edhe nga fotot, mjegulla bën që shikueshmëria të jetë e ulët.

Një alpiniste ka rrëshkitur në Malin e Tomorrit mesditën e sotme. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në afërsi tē Çesmës së Tarikos.

Një ditë më parë në Durrës, kambisti Naim Musai, babai i dëshmitarit Besnik Musai, i vënë në mbrojtje nga prokuroria dhe Policia e Shteti

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon n

Kjo fundjavë u mbyll me mot të paqëndrueshëm, me vranësira e reshje të dobëta shiu, ndërsa java që vjen do të na rikthejë sërish diellin.

Vidhte makina luksoze në Elbasan dhe i çonte në Durrës, prangoset nga Policia Rrugore.

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me rastin e pak minutave më parë, kur veriu i vendit u godit nga dy tërmete, një në Kukës dhe

Një tërmet ka goditur sot Kukësin, me një magnitudë 4.5 të shkallës rihter.

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka vijuar me kontrollin e lokaleve për zbatimin e ligjit anti-duhan.