Jeni fitues i Lotarisë Amerikane? Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

23/05/2019 - 09:32

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata persona që janë përzgjedhur si fitues të Lotarisë "DV2020". Ambasada thekson se të gjithë këta persona duhet të dërgojnë të dokumentet e nevojshme arsimore përpara se të kryejnë intervistën e tyre. Bëhet fjalë për dokumentet, diploma e shkollës së mesme, vërtetimet e shkollës së mesme si dhe diplomat universitare nëse i zotërojnë.

Postimi i Ambasadës:

Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Mos harroni të dërgoni të gjitha dokumentet arsimore përpara intervistës tuaj - diplomat e shkollës së mesme, vërtetimet e shkollës së mesme dhe diplomat universitare! PyetAnen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Analisti Mentor Kikia e sheh si lajm të mirë që për herë të parë politika nuk po arrin marrëveshjes mes vetes, që sipas tij kanë dëmtuar

Pak ditë më parë ka qarkulluar në disa portale një lajm për një video kompromentuese që thuhej se kishte si protagonist pikërisht ambasad

Për herë të parë në spitalet publike shqiptare u realizua ndërhyrja e nefrektomisë, apo heqja e veshkës me metoda të avancuara, nëpërmjet

Zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç, ka reaguar pas deklaratave të forta të Presidentit Ilir Meta, i cili tha dje se disa ndërkombëtarë j

Korçarët janë të mjaftuar që të jetojnë edhe në shtëpi me sipërfaqe modeste.

Ditën e hënë, më datë 25 Nëntor pritet të miratohen emrat e tetë prokurorëve që do të jenë pjesë e Prokurorisë së Posaçme.

Është zhvilluar në Durrës ceremonia e dorëzimit të granteve nga Bashkimi European për sektorin e turizmit me vëmendje të veçantë në sekto