Jeni fitues i Lotarisë Amerikane? Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

23/05/2019 - 09:32

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata persona që janë përzgjedhur si fitues të Lotarisë "DV2020". Ambasada thekson se të gjithë këta persona duhet të dërgojnë të dokumentet e nevojshme arsimore përpara se të kryejnë intervistën e tyre. Bëhet fjalë për dokumentet, diploma e shkollës së mesme, vërtetimet e shkollës së mesme si dhe diplomat universitare nëse i zotërojnë.

Postimi i Ambasadës:

Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Mos harroni të dërgoni të gjitha dokumentet arsimore përpara intervistës tuaj - diplomat e shkollës së mesme, vërtetimet e shkollës së mesme dhe diplomat universitare! PyetAnen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton të gjithë abontentët se më 22 dhe 23 korrik në disa zona të kryeqytetit do të ket

Njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike të qarku

Shqiptari Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë raportohet të jetë vrarë në Holandë.

OBSH përgëzon Qeverinë Shqiptare për hapat e ndërmarrë për ndalimin e duhanpirjes dhe mbrojtjen e shëndetit nga të gjitha llojet e produk

Ashtu si në mandatin e parë, Bashkia e Tiranës vijon punën për shtimin e këndeve të lojërave për fëmijët.

Një super-operacion droge mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes.

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Bradasheshi”, sekuestrohen 50 doza kokainë, aparate celular, një automjet dhe një shum

Policia Kufitare e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës kanë zhvilluar një trajnim në Plavë për rritjen e nivelit të kapaciteteve të Polic

Temperatura relativisht të larta dhe kthjellime mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë deri në orët e pasdites, kur në verilindje dhe jugli