Jepet vendimi për burrin që mashtroi me diplomë false për vizën amerikane

24/08/2019 - 15:27

Gjykata e Tiranës caktoi sot masën e sigurisë arrest me burg për Agron Selmanin i cili u arrestua të mërkurën, sapo doli nga Ambasada Amerikane.

Selmani ishte paraqitur në ambasadë për të dhënë intervistën për të marrë vizën si fitues i lotarisë por diploma që ka paraqitur rezultoi se ishte false, pasi ai nuk kishte qenë asnjëherë në shkollën "Jordan Misja" në Shkodër. 

Gjyqtari Sokol Tona vendosi ta lërë në burg Selmanin deri në përfundim të hetimeve. 41-vjeçari akuzohet për veprat penale të "Mashtrimit" dhe "Falsifikimit të dokumenteve shkollore".

Mësohet se prokuroria i është paraqitur gjykatës me dy kërkesa të ndryshme. 

Ditën e premte, 23 gusht në serkretari u dorëzua kërkesa që Selmani të lihej në arrest shtëpie, e ndërsa në seancën e sotme kërkesa ishte për arrest me burg, kërkesë kjo që u pranua më pas nga gjykata.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

MeteoAlb parashikon se pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat shtohen gjatë orëve të pa

Pas takimeve këshilluese me prokurorë dhe inxhinierë italianë, ekspertë në analizimin e cilësisë së godinave pas tërmeteve, Prokuroria e

Nëse keni bërë plane për fundjavën, kini parasysh se nuk do te jeni në shoqërinë e motit me diell.

Nuk ka optimizmin e Komisionerit për Zgjerim Varhei, por dhe Presidenti i Këshillit Europian, duke folur në Tiranë në krah të kryeministr

Fatura 1 miliardë euro që kryeministri Edi Rama deklaroi si dëm të tërmetit në takimin me homologun italian Conte është rezultat i një ra

Gjykata e Sarandës ka caktuar sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për 41-vjeçaren Elisabeta Mita, pas akuzës se dhunonte vajzën e saj 1

Gjykata e Tiranës pranoi kërkesën e prokurorisë për pushimin e çështjes CEZ, pasi hetimet gati 3-vjeçare nuk dhanë rezultat sepse nuk u g

Banorët e njësisë administrative Sukth kanë protestuar sot për mosverifikimin e objekteve të dëmtuara prej tërmetit nga ana e ekspertëve.

Më 18 janar, një 60-vjeçar u vu në pranga me dyshimet se mund të ketë abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur, vetëm 8 vjeç.

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka thirrur sërish kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Allën, për ta mar